Зйомка та нові інспектори: Що змінює для водіїв закон про паркування

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що розв'язує руки копам у боротьбі з водіями, які неправильно паркуються. Закон набирає чинності через 180 днів з дня його опублікування

Зйомка та нові інспектори: Що змінює для…

Depo.Київ вирішив розібратися, що саме зміниться для водіїв через півроку, коли Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів" почне діяти.

Камери побачать все

Головна фішка закону в тому, що порушення правил паркування автомобілів можна буде робити в режимі фотозйомки чи відеозапису. Для цього потрібні технічні засоби, які функціонують згідно із законодавством про захист інформації. Простіше кажучи, сертифіковані прилади для фото- і відеофіксації. Відповідну фото- чи відеозйомку зможуть робити як патрульні поліцейські, так і спеціальні інспектори, що будуть працювати від місцевих адміністрацій.

Кого і як каратимуть

Якщо поліцейський та інспектор зловили порушника на місці, то передбачається перевірка посвідчення водія, технічного паспорта, складання постанови про притягнення до відповідальності прямо на місці вчинення порушення.

Також існує автоматичний режим, який передбачає фіксацію порушень стаціонарними камерами на стовпах, шляхопроводах тощо. Інформація надійде до центрів обробки інформації, де поліцейські матимуть складати постанову.

Ну і третій момент – фото- чи відеозйомка авто, коли порушника поруч нема. Відповідальність за неправильну парковку нестимуть особи, на яких зареєстровано автомобіль. Умовно кажучи, якщо власник машини дав покататися на ній своєму товаришу, той неправильно запаркувався, і це сфотографували копи, то штраф сплатить саме власник авто. Адже тепер ані копи, ані інспектори від місцевих мерій не повинні чекати на власника авто, що неправильно припаркувався - достатньо просто сфотографувати авто порушника. Під цю статтю підпадають як зупинка чи стоянка, так і паркування машин.

Інспекторам від місцевих влад чи копам потрібно також вказувати дату, час та місце розташування авто в момент порушення правил парковки. Крім цього, мають бути географічні координати, а з цим може впоратися GPS-пристрій. Ті, хто фотографує авто порушника, мають надати не менше двох світлин машини з різних ракурсів. Якщо фіксується порушення за несплату за паркування, то потрібно зафіксувати відсутність талону-сплати за паркування. Але так буде відбуватися лише у випадках, де немає автоматизованої системи контролю за сплатою.

Інструмент проти "євроблях"

Окрім цього, в законі також прописано, як тепер будуть боротися з "євробляхами". Якщо водій, скажімо, машини на литовських номерах порушив правила паркування, і це копи зафіксували на фотоапарат чи відеокамеру, то штраф за неправильну парковку буде сплачувати особа, яка ввезла "литовця" в Україну.

Якщо водій не сплатив за паркування, то на нього накладається штраф в двадцятикратному розмірі сплати за годину паркування. Умовно кажучи, якщо в центрі столиці година паркування коштує 10 гривень, то за несплату цієї послуги буде накладено штраф у 200 гривень.

Втім, усі ці штрафи накладаються лише після того, як авто простоїть без сплати на платному паркмайданчику понад 10 хвилин – до 10 хвилин авто може знаходитися на парковці безоплатно. При цьому якщо копи чи спеціальні інспектори від мерії зловили водія за несплату паркування на місці, то саме він буде сплачувати штраф. Якщо ж була проведена фотофіксація машини, водій якої не сплатив за паркування, то штраф буде накладатися на власника авто.

Інспектори та евакуація

Накладати штраф за неправильну парковку чи стоянку тепер можуть не тільки копи, а й спеціальні інспектори, яких призначають місцеві органи влади. Окрім цього, інспекторам з паркування дозволено евакуацію авто – раніше це могли робити лише копи. Тепер, за умови, що розміщення транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, інспектор з паркування може ухвалити рішення про евакуацію автомобіля-порушника. Наприклад, евакуація відбуватиметься, якщо авто стоїть у два чи більше ряди дорожнього руху. Також це стосується машин, що стоять на трамвайних коліях і авто, що стоїть ближче 10 метрів до чи після пішохідного переходу. До того ж, це може відбутися і за умови порушення правил зупинки чи стоянки. Наприклад, на зупинках громадського транспорту.

Будуть покарання і для утримувачів паркувальних майданчиків. Якщо, наприклад, автомат чи платіжний термінал для сплати за паркування стоять більш ніж за 100 метрів від паркувального майданчика, то на суб'єкта, що відповідальний за цей майданчик, можуть накласти штраф від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 680 до 850 гривень.

Штрафи за неправильну парковку

З осені минулого року в Україні діють штрафи за парковку на місцях для інвалідів. За це доведеться сплатити від 1020 до 1700 гривень.

Якщо водій зупинився у місці, де заборонена зупинка або стоянка, то за це йому доведеться сплатити штраф у розмірі від 255 до 510 гривень.

Якщо поставили машину і не сплатили за паркування, то за це доведеться віддати штраф у 20-кратному розмірі від суми сплати за годину паркування.

Як захиститися

Якщо, наприклад, авто зареєстроване на вас, але ви його вже давно "продали" за довіреністю чи віддали умовному другу Петру, то "листи щастя" за його порушення можуть прийти саме вам.

Якщо ви отримаєте штраф за чужі порушення, то можете його не сплачувати, і протягом 30 днів відповідна постанова буде спрямована до виконавчої служби. Потім авто заарештують і затримають на першому ж із 70 постів поліції, обладнаних радаром "Рубіж" чи його аналогом.

Для повернення автомобіля необхідно буде погасити усі штрафи в подвійному розмірі. І робитиме це вже той, кому буде потрібне авто - водій.

Окрім цього, можна також розшукати водія заздалегідь і попередити, що вам прийшли його штрафи, які він має сплатити.

Якщо ж ви водій, авто якого не було переоформлене на вас, то потрібно це зробити чи тримати контакт із тим, в кого ви його придбали чи взяли.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme