ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сезон "полювання": у столиці відловлюють призовників

У столиці оголошене "полювання" на військовозобов'язаних, які працюють на приватних підприємствах і організаціях, але ухиляються від мобілізації
Depo.
24 квітня 2015 11:37
ФОТО: depo.ua
Сезон "полювання":  у столиці відловлюють призовників
Сезон "полювання": у столиці відловлюють призовників

Про це повідомляє depo.ua.з посиланням на "Сегодня".

Так, у КМДА доручили співробітникам районних військкоматів, разом з представниками РДА, перевіряти стан ведення військового обліку на всіх установах в місті.

"Комунальні підприємства (КП "Київпастранс", "Київзеленбуд" та інші) ми вже перевірили, тепер перевіряємо приватні компанії, адже не всі виконують закон і часом навіть не надають документи про військовозобов'язаних у райвійськкомати", -розповів голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.

Організувати процес і графік перевірок повинні військові комісари, але допомогти їм зобов'язали РДА, оскільки вони мають доступ до статистичної базі приватних підприємців. Більше того, саме голова РДА відповідає за мобілізаційну готовність кожного району. Спочатку керівникам організацій та підприємств розсилаються запити з військкомату і листи від РДА, щоб ті вказали необхідні дані. Якщо ж бізнесмени ігнорують листи або є сумніви в правдивості зазначеної інформації, тоді на підприємство приходять перевіряючі.

"Трапляється, що на підприємства приходять представники військкомату, щоб перевірити документи, які кадровики зобов'язані вести, але охорона їх навіть не пускає до відділу кадрів, тому наступного разу вони приходять разом із співробітниками правоохоронних органів. Перевірку роблять, щоб уточнити всі списки військовозобов'язаних, адже багато хто міг поміняти місце проживання", - продовжив Гаряга.

Він також зазначив, що військовозобов'язаним співробітникам зможуть вручати повістки безпосередньо на підприємстві, а не тільки за місцем проживання.

Подібні перевірки і збір інформації буде проводитися постійно, без обмеження термінів.
Зазначається, що підприємцям, які будуть свідомо приховувати інформацію про свої військовозобов'язаних співробітників і допомагати їм ухилятися від мобілізації, передбачено серйозне покарання, як адміністративне у вигляді штрафу, так і кримінальне - можуть позбавити волі на кілька років.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.