ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Що сказав Фірташ на суді (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

Суд над українським олігархом Дмитром Фірташем у Австрії став доволі резонансною подією для нашої країни - на процесі бізнесмен зробив чимало важливих і викривальних заяв
Depo.
1 травня 2015 10:34
ФОТО: depo.ua
Що сказав Фірташ на суді (ПОВНИЙ ТЕКСТ)
Що сказав Фірташ на суді (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

depo.ua пропонує познайомитися з витримками свідчень українського олігарха під час судового процесу.

"Я був ініціатором цієї зустрічі (Кличко і Порошенко - ред.). Я радий, що ті побажання, які я хотів, виконані. Головне, ми отримали результат - Порошенко став президентом, Кличко - мером"

(Фірташ пояснив суду, що під час зустрічі з Порошенком прем'єром уже був Арсеній Яценюк, головою Верховної Ради України - Олександр Турчинов, і "їм залишалося тільки зробити (Юлію) Тимошенко президентом") "Ця політична сила завжди красиво говорить про Україну, але кожен раз, коли вона приходить, Україна щось втрачає. Перший раз - незалежність при поставках газу, другий раз ми втратили Крим. І нехай Турчинов і Яценюк відповідатимуть за те, як вони віддали Крим"

"Давай, відходь від Януковича, підтримай мене, і ми владнаємо всі процеси. Інакше Америка не залишить тебе в спокої, - (Фірташ процитував Тимошенко, яка начебто вмовляла бізнесмена приєднатися до її політичної сили)"

"Я подумав, що потрібен новий кандидат, який міг би виграти вибори у 2015 році. Я знайшов такого кандидата - це був Віталій Кличко. Спортсмен, дуже відома людина в Україні, Європі, США. Він європейський, багато чого досяг у спорті, і міг досягти цього в політиці. Коли він створив партію "УДАР", я його підтримав (фінансово - ред.)"

"Коли Янукович втратив владу, він подзвонив мені і почав кричати. Він звинуватив мене у тому, що я встромив йому ніж у його горло"

"Точно не брав. Щоб брати хабар потрібно мати вигоду з цього. Ми з цього вигоди не отримували. Ліцензію ми не отримували, її отримувало держава, і ми з ним разом працювали. Це абсолютна неправда"

"Мені додати нічого. Я згоден зі своїми адвокатами. Я вдячний, що дали слово моєму захисту, тому що це стосується мого життя"

Нагадаємо, Австрійський суд відмовив в екстрадиції Фірташа до США. , де бізнесмена звинувачують в корупції. Український бізнесмен був заарештований у Відні за запитом ФБР в травні 2014 року.

За даними слідства, Фірташ вів переговори з індійськими чиновниками і віддавав розпорядження про виділення їм коштів в обмін на преференції у наданні дозвільних документів. Також за його вказівкою, як стверджується, підробляли документи на передачу цих грошей з метою маскування незаконних виплат під звичайні комерційні платежі. В Австрії відкритих судових справ проти Фірташа немає.