UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Шершні атакують: Як киянам не стати жертвою комах-вбивць

Шершні — це комахи, які можуть дуже боляче вкусити людину і алергічна реакція на подібне "знайомство" з крилатим у кожного різна

Шершні атакують: Як киянам не стати жерт…

Все літо небезпечні "смугастики" продовжують дошкуляти жителям всіх областей України і найстрашніше, що вже є перші жертви укусів комах. Так, нещодавно у Дніпрі одна людина навіть померла після "побачення" з шершнями, інформує Depo.Київ.

Шершні живуть в густих старих лісах, але вони також активно будують свої гнізда і на горищах в багатоповерхових будинках, промислових будівлях або інших господарських будівлях.

Один укус шершня не завдасть летальних наслідків, та й комахи не несуть такої небезпеки. Однак, якщо у людини є алергія на укуси комах, то навіть один шершень може бути небезпечним.

Перша допомога при укусі шершня

Ретельно промийте пошкоджену область водою з антибактеріальним або дезінфекційним милом. Обробіть рану ваткою або тампоном зі спирту. Можна прикласти до місця укусу щось холодне.

Якщо вас жалять не вперше, то потрібно прийняти протиалергійний засіб.

Після укусу дітям і літнім людям варто звернутися до лікаря, оскільки відповідна реакція організму може бути не настільки адекватною.

Що не можна робити після укусу шершня:

Пити алкоголь

Приймати снодійне

Намагатися висмоктати отруту

Намагатися вбити шершня

Якщо шершень поруч, то не потрібно починати махати руками, тварина ці жести сприймає як агресію. Якщо ж ви побачили гніздо шершнів, то вам потрібно спокійно відійти.

Важливо!

Не потрібно чекати, що наслідки укусу пройдуть самі і займатися самолікуванням. Найстрашнішими є укуси в область обличчя та шиї, оскільки там обов'язково з'явиться набряк, який здатний рости протягом кількох годин, і людина може просто задихнутися.

Намагатися видавлювати або висмоктувати отруту в такому випадку не варто, оскільки це не зіграє великої ролі. Адже вона дуже швидко поширюється в організмі людини і не несе для нього вагомої небезпеки.

Після укусу не потрібно намагатися вбивати комаху, адже вона могла прилетіти з гнізда неподалік. У випадку смерті шершень виділяє феромон тривоги, що може підштовхнути інших особин атакувати вас.

Ні в якому разі не можна пити алкоголь, навіть якщо це єдиний засіб, який здатний на даний момент приглушити біль. Адже він розширить судини і прискорить поширення отрути. Якщо укус стався вночі і через сильний біль ви не можете заснути, прийом снодійного протипоказаний, оскільки він посилить вплив отрути.

Щоб полегшити больові відчуття можна втерти в місце укусу розтертий в порошок аспірин або прикласти зріз огірка, листя ревеню, листя і подрібнений корінь петрушки.

Як захистити себе від укусів бджіл та шершнів

Ми приваблюємо до себе бджіл не тільки солодощами і фруктами, але й … одягом. Бджолам подобаються яскраві кольори, а також квітчастий візерунок. Осам подобаються гнилі фрукти, солодкі страви і напої. Не допускайте, щоб вдома псувались продукти, відро для сміття завжди тримайте закритим.

Не ходіть босоніж або у відкритому взутті по траві, будьте пильні біля кущів, які квітнуть. Перед тим як понюхати букет, переконайтесь, що на квітах немає комах. Приваблює шершнів і різкий запах поту і квіткова косметика. Щоб не подразнювати комах, намагайтесь пахнути літом нейтрально. Вікна вдома відчиняйте з заходом сонця, коли всі бджоли і оси повернулись до своїх гнізд.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme