UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Шлюб за 24 години в Києві: Де, коли і в яку "влетить копійчину"

За даними Відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Києві, в 2017 році столичними РАЦСами був зареєстрований 27421 шлюб

Шлюб за 24 години в Києві: Де, коли і в…

Натомість, тих, у кого човен подружнього життя не витримав суворих випробувань, нарахували 4031 подружжя, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Вечірній Київ.

Так, порядок укладення шлюбу передбачає три етапи. Перший - вибір РАЦСу. Другий – ознайомлення з правами та обов'язками. Коли прийдете подавати документи, вас ознайомлять із основними пунктами Сімейного кодексу України, розкажуть про права та обов'язки подружжя і батьків, про відповідальність за приховування фактів, що перешкоджають реєстрації шлюбу. Третій етап – власне подача заяви на реєстрацію. Її майбутнє подружжя повинне подавати особисто або, в разі поважних причин, які цьому перешкоджають, через представника.

"Як правило, дату реєстрації шлюбу призначають через місяць після подачі заяви. Заява дійсна рік. Якщо пара хоче зареєструвати шлюб пізніше, ніж через місяць, вона пише заяву на перенесення", - пояснила заступник начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Києві Богдана Братішко.

Місячний термін Україні дістався ще з радянських часів, дають його, щоб молоді люди мали можливість подумати і все зважити. Адже сімейне життя – це велика відповідальність.

Утім, шлюб можна зареєструвати й менш, ніж за місяць, і навіть протягом доби. У яких випадках?

"Коли наречена вагітна, якщо у пари є вже спільна дитина не в шлюбі. Також у випадку, якщо вони надовго виїжджають за кордон, і є необхідність узаконити відносини. Або якщо існує загроза життю для військовослужбовців, які служать в зоні АТО", - пояснює вона.

Вирушаючи до РАЦСу подавати заяву, не забудьте взяти з собою внутрішній паспорт, ідентифікаційний код та квитанцію про оплату державного мита та послуг РАЦСу. Неповнолітнім слід мати свідоцтво про народження і дозвіл суду на вступ в шлюб. Якщо ж він повторний, то крім наведених вище документів потрібно мати такий, що підтверджує припинення попереднього шлюбу. Це може бути свідоцтво про розлучення, рішення суду про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду або висновок РАЦСу про визнання шлюбу недійсним. При реєстрації шлюбу з іноземцем потрібні паспорт та документ, що підтверджує наявність законних підстав для перебування в Україні. Всі документи, складені за межами України, повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально.

Додамо, що з липня 2016 року Кабінет міністрів у деяких містах України, зокрема, в столиці України, запустив пілотний проект, який дозволяє молодятам розписатися в будь-який зручний для них час, навіть через кілька годин після подачі заяви. Як очікується, незабаром експрес - реєстрація буде можливою по всій країні, причому не тільки в містах, але й сільській місцевості.

Для проведення прискореної процедури одруження молодятам необхідно звернутися до організатора шлюбної церемонії (місцева рада та адміністрація). Укладання шлюбу проводиться після погодження місця і часу проведення весільної церемонії (розпису), а також підписання відповідного договору з організатором.

Дані про реєстрацію шлюбу протягом 24 годин будуть внесені до реєстру. Видача свідоцтва про шлюб здійснюється протягом дня, при виникненні необхідності, процедуру видачі можна буде прискорити. Надалі в деяких містах послуга з прискореної реєстрації шлюбу буде надаватися цілодобово.

Вартість експрес-реєстрації шлюбу залежить від різних факторів, зокрема, від часу проведення розпису. Якщо ви вирішили стати подружжям у будні дні з 9:00 до 16:00, будьте готові викласти від 1000 грн. Експрес-реєстрація одруження у вечірній і нічний час або у вихідний коштуватиме від 1700 грн. Хочете взяти шлюб протягом години? Це обійдеться у суму від 2000 грн. Нарешті, вартість виїзної церемонії - від 2500 грн.

Пільгова вартість передбачена для бійців АТО, а також інвалідів, ветеранів та дітей-сиріт.

Нагадаємо, у Києві протягом січня-березня 2018 року одружилися 3919 пар.

Додамо, що в 2017 році кияни укладали більше шлюбів, ніж за попередній рік, але рідше народжували дітей.

А з 26 по 30 квітня 2017 року в столичні РАГСи подали рекордну кількість заяв на укладення шлюбів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme