Ситуація виходить з-під контролю: Київ "потопає" у нелегальній зброї

У міліції раз у раз повідомляють про вилучення партій нелегальної зброї в Києві. Але, на думку експертів, ситуація зі "стволами" виходить з-під контролю

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Обозреватель".

"Придбати зброю в столиці сьогодні стало так само просто, як купити наркотики або зняти повію, це вже речі одного порядку, - розповів голова Наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін. - В Україні щодня вилучаються тисячі одиниць зброї, природно, що при таких обсягах більша його частина потрапляє на "чорний ринок".

На думку Учайкина, сьогодні штучно створені умови для того, щоб підштовхнути законослухняного громадянина придбати нелегальний "ствол". Це дає можливість тим, хто причетний до нелегальної торгівлі зброєю, заробляти мільйони доларів.

Експерт вважає, що держава вже не контролює ситуацію зі зброєю і єдиний вихід - легалізувати його покупку.

"Обсяги не зменшаться, зате всі "стволи" проходитимуть по базі правоохоронних органів", - каже Учайкін.

Легалізація, на його думку, допоможе в майбутньому швидко обчислювати власника зброї, у разі вчинення злочину.

За словами експерта, ще в 2007 році працівники авторитетного у світі швейцарського збройового проекту Small Arms Survey порахували, що в нашій країні "гуляє" порядку 3,1 млн незареєстрованих пістолетів та автоматів. На сьогоднішній день їх число за найскромнішими підрахунками - 4,5 мільйона одиниць.

До речі, збільшилися обсяги продажів легального мисливської зброї, в 2014-му році його продали на 10-15% більше ніж у 2013-му.

Зараз основний канал припливу зброї - люди, які повертаються з війни.

Правоохоронні органи подекуди затримують громадян, які перевозили зброю.

Про обсяги перевезень можна судити з такого факту: на одному тільки блокпосту в Дніпропетровській області протягом двох днів працівники СБУ припинили три спроби вивезення зброї, в результаті чого було вилучено понад десятка ящиків з патронами.

Вартість зброї також відносно невисока, автомат можна придбати на "чорному ринку" за 400-500 доларів, пістолет за 100-150. Втім, ціни в прифронтових містах набагато нижче. Доходить до того, що АК можна придбати за 500 гривень.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #зброя