UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Скумбрія, лосось та мідії: На ринку під Києвом продавали продукти з ботулізмом

Імовірно рибу реалізовували з Подільської продовольчої бази

Скумбрія, лосось та мідії: На ринку під…

До Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві 11 грудня надійшов лист Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області про реєстрацію випадку ботулізму, можливо пов'язаного із вживанням 21.11.2019-22.11.2019 рибних продуктів (скумбрія холодного копчення, скумбрія слабосолона, черевця лосося слабосолоні, мідії слабосолоні), що були придбані на ринку смт Іванків Київської області, повідомляє Depo.Київ.

Суб’єктом господарювання, зазначену рибну продукцію придбано для подальшої роздрібної реалізації на Подільській продовольчій базі за адресою: м. Київ, вул. Марка Вовчка, 21.

"З 12 грудня Головним управлінням розпочато позапланові заходи державного нагляду (контролю) операторів ринку, які здійснюють обіг потенційно небезпечної для здоров’я та життя людей зазначеної рибної продукції на території Подільської продовольчої бази за адресою: м. Київ, вул. Марка Вовчка, 21", - йдеться в повідомленні. 

Також зазначається, що про проведені заходи буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, від Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області надійшло повідомлення про реєстрацію випадку захворювання на ботулізм, пов’язаного з вживанням рибної консерви "Скумбрія атлантична натуральна з додаванням олії", у мешканця с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області.

Фахівці попереджають, що ботулізм — гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

Нагадаємо, що найчастіше реєструються захворювання, пов'язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, "сімейні" спалахи захворювань. Якщо інфікований продукт твердофазний (ковбаса, копчене м'ясо, риба), то в ньому можлива, так звана, "гніздова" інфікованість збудниками ботулізму і утворення токсинів. Тому зустрічаються випадки захворювання на ботулізм, коли не всі особи, які вживали один продукт, хворіють. У даний час переважають захворювання, викликані отруєннями токсинами А, В або Е. Таким чином, основним шляхом передачі захворювання є харчовий, обумовлений вживанням консервованих у домашніх умовах продуктів харчування.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme