Сліди епохи: монументальні мозаїки радянського Києва

Унікальні мозаїки Києва, що були створені за часів СРСР і вражають донині

Depo.Київ зробив підбірку яскравих прикладів безцінних мозаїк, що були створені у Києві у 1960-70-х роках минулого століття.

Галина Зубченко и Григорій Пришедько "Ковалі сучасності"

"Ковалі сучасності" - яскрава дрібнозерниста мозаїка, розташована на стіні Інституту ядерних досліджень на проспекті Науки у Києві.

Тема "мирного атома" нерідко зустрічається в монументальних роботах цього періоду.

Незважаючи на ідеологічну складову, яка зараз сприймається вкрай негативно, роботи Галини Зубченко і Григорія Пришедька наповнені мерехтливим світлом і піднесеними почуттями.

Василь Овчинников "Українська Мадонна"

Овчинников 42 роки працював директором Музею Ханенків і більше десяти з них присвятив створенню мозаїк у внутрішньому дворі цього музею. Після того як міська влада відхилила його проект з розміщення мозаїк на фасаді музею, Овчинников взявся за це самостійно. Він купував матеріали за свій рахунок і працював в неробочий час.

Сьогодні у дворі Музею Ханенків можна побачити сім приголомшливих мозаїк Овчинникова, включаючи "Українську Мадонну", "Серце Данка" та "Київські каштани". 

Ада Рибачук і Володимир Мельниченко - інтер'єр центрального автовокзалу

У 1960-х роках художниця Ада Рибачук зазначила, що при оформленні приміщень важливо замислюватися про те, хто і з яким настроєм буде приходити в той чи інший простір. 

Будинок Центрального автовокзалу в Києві (1957-1961) - перша спільна робота архітектора Авраама Мілецького і творчого дуету Ади Рибачук і Володимира Мельниченка. Вони зробили дизайн, кольорову пластику, декоративно-монументальні роботи і ескізи панно для цієї будівлі.

Команда створила неповторний образ і настрій цього місця з тим ніжним почуттям, про який говорила Ада.

Анатолій Гайдамака та Лариса Міщенко "Лісоповал"

Серія мозаїчних панно на житлових будинках бульвару Лесі Українки була створена в 1969-1979 роках. Оформлені в незвичайній коричнево-червоній кольоровій гамі, вони створили неповторний образ цієї місцевості.

Крім тріумфу праці і науки, художники зобразили карпатські пасторалі, сміливо (в той час потрібна була певна хоробрість, щоб на таке зважитися) використовуючи фольклорні мотиви.

Всі фото: buro247.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ