Ріки бруду і льодові тротуари: Як неприбраний сніг у Києві псує життя містянам

Не лише на околицях Києва повно неприбраного снігу, але й у центральній частині міста він лежить і активно тане

Ріки бруду і льодові тротуари: Як неприб…

Ледь не щодня на сайті столичної мерії та "Київавтодору" публікуються новини про мегазвершення комунальників, які днями і ночами прибирають сніг у місті. Нещодавно навіть похизувалися перед киянами снігоплавильною машиною. Мовляв, такого ще ніде в Україні немає, щоб сніг на вулицях плавили. Здавалося б, з такими нововведеннями у місті незабаром не має бути жодного клаптику засніжених тротуарів і узбіч доріг. Проте усе не так гарно, як у звітах чиновників.

Зараз через потужну відлигу сніг тане дійсно шаленими темпами. І такими ж темпами вулиці столиці заливає вода. Втім, варто озирнутися на кілька днів назад, щоб зрозуміти, якою насправді була ситуація з прибиранням снігу на київських вулицях і до яких наслідків вона призвела.

Слід зазначити, що прибирання снігу – це не лише розчищення вулиць, але й вивезення відкинутого снігу. І з першим, і з другим картина невтішна.

Наприклад, на багатьох зупинках громадського транспорту пасажири спочатку мали пройти через снігові та крижані товщі, а вже потім заходити у салон автобусу чи тролейбусу. За плюсової температури тут інша халепа – калюжі, які доводиться подолати під час посадки чи висадки з транспорту.

Як свідчить столична – і не тільки – практика, ситуація не дуже залежть від часу: сніг більш-менш відкидається на узбіччя, але на більшості вулиць майже не вивозиться. Комунальники регулярно скаржаться, що не можуть це зробити, адже узбіччя "забиті" автівками. Проблема дійсно існує, тільки не вирішує її передусім міська влада. але навіть там, де припаркованих машин нема, сніг все одно не поспішають прибирати. Наприклад, на узбіччях вулиці Милославської, що на Троєщині, сніг лежить ледь не з початку зими. Він вже почорнів від "старості", але комунальники не звертають на це уваги.

Нещодавно кореспондент Depo.Київ написав скаргу до "Контактного центру міста Києва 1551" щодо цієї проблеми. У відповідь комунальники заявили, що вулиця Милославська не входить до переліку вулиць з першочерговим вивозом снігу. Його обіцяють вивезти за можливості. Проте, коли вона з'явиться, невідомо. Якщо враховувати, що кучугури тут лежать ще з початку грудня, то усе скидається на те, що комунальні служби просто дочекаються, поки сніг розтане сам.

Купи снігу можна спостерігати не лише на околицях міста. Наприклад, на Подолі, на Контрактовій площі, його теж дуже багато і ніхто його вчасно не вивіз. Фактично снігу тут немає лише на трамвайних коліях, а от на тротуарах та попід бордюрами – повно. Зрозуміло, що як тільки у місті вдарила плюсова температура, усе почало перетворюватися на ріки брудної води.

Така сама ситуація і на багатьох інших вулицях, незважаючи на район міста. Брудно й слизько і на Золотих воротах, і на Лук'янівці, і на Оболоні, І на Виноградарі, Троєщині чи Дарниці. І чим далі від центральних вулиць, тим гірше.

Особливо це стосується пішохідних переходів. За кілька років бордюри на переходах занизили для проїзду дитячих візочків, але тепер під час танення снігу в цих місцях скупчується вода, адже сніг звідси не вивозили.

Наслідки невивезення снігу сумні для всіх, але для пішоходів – найбільше. По-перше, навіть там, де тротуари зроблені з дотриманням технології, тобто із легким нахилом для повільного стоку води, остання нікуди не уходить, бо впирається в кучугури брудного мерзлого снігу. Вони ж часто закривають решітки зливоприймачів, тож в кращому випадку вода якщо і уходить, то на проїзну частину. Як наслідок, на вулицях не лише мокро й брудно, а ще й слизько – особливо повечорах та вранці. В деяких місцях, де свіжий сніг не був вчасно прибраний, а натомість втоптався, а потім кілька разів розтанув і знову замерз, утворюються справжні ковзанки, ще й вкриті шаром води. Враховуючи, що ландшафт Києва з його пагорбами, пересіченими ярами, не можна назвати пласким, ризик впасти й травмуватися величезний.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme