Соки прямого віджиму проти консервованих: досвід торгової марки Gaderia

У сучасному світі здорове харчування стає дедалі актуальнішим, і вибір якісних продуктів відіграє вирішальну роль у підтримці організму. Одна з таких категорій продуктів, які мають значний вплив на здоров'я, — це соки прямого віджиму

Михайло Хомченко

Попри те, що процес їхнього виробництва складніший і дорожчий, ніж виготовлення консервованих соків, переваги для споживачів очевидні.

Консервовані соки зазвичай проходять радикальну обробку: їх піддають нагріванню аби подовжити терміни придатності, додають консерванти, а  іноді розбавляють водою для збільшення об’єму чи підсолоджують. Справді, така продукція може довго зберігатися на полицях супермаркетів, однак чимало корисних властивостей соку втрачається. Говорити про натуральність такого продукту зайве.

Соки прямого віджиму виготовляють із фруктів щойно зібраних з дерева. Тобто, вони практично одразу йдуть на переробку. Не містять штучних барвників чи інших домішок. Натомість всі поживні й корисні речовини – вітаміни, мінерали, антиоксиданти зберігаються. Однак цей процес вимагає інших підходів до технології виготовлення соків. Для прямого віджиму потрібне складне обладнання, аби добитися високих стандартів якості. Це своєю чергою позначається на собівартості продукції. І не кожне підприємство зважується пожертвувати "зайвими" літрами соків на користь високим стандартам якості.

Втім, Україна впевнено рухається до лідерства в експорті саме таких, здорових соків. У 2022 році країна експортувала фруктових соків на суму $178 мільйонів, що зробило її 25-ю за величиною експортеркою таких напоїв у світі. Основні ринки збуту українських соків – США ($71.5 млн), Польща ($46.1 млн) та Німеччина ($20.6 млн). Це свідчить про високу якість продукції та зростаючий попит на неї на міжнародних ринках.

Одним з лідерів українського ринку з виробництва соків прямого віджиму в Україні є ТОВ "Львівський сад", яке виробляє такі соки під торговою маркою Gaderia. При цьому компанія активно розширює асортимент напоїв. Якщо раніше це були виключно яблучні соки, то нині це мікси з яблук та полуниць, груш, моркви і винограду. В залежності від сезону змінюються назви натуральних напоїв. Отримувати продукти високої якості стало можливим після модернізації та введення до ладу сучасного австрійського обладнання Voran.

Gaderia прагне тримати марку – виробляти не лише корисний, але й екологічно чистий продукт, що наразі дуже актуально для України.  Підприємство має сертифікати Global G.A.P. та ISO 22000, які підтверджують відповідність їхньої продукції міжнародним стандартам якості та безпеки. Це гарантує, що соки виготовляються з дотриманням усіх необхідних умов для збереження навколишнього середовища та здоров'я споживачів.

Загалом соки прямого віджиму набирають популярності у споживачів. Вони вже здатні конкурувати з виробниками консервованих соків. Для тих, хто реально піклується про своє здоров’я, альтернатив з’явилась. Соки прямого віджиму попри мінімальну обробку, містять максимальну кількість поживних властивостей. А, отже, продукт відповідає найвибагливішим смакам сучасного споживача.

Ситуація на ринку соків – як в Україні, так і світі – змінюється у бік натуральності. Це спонукає вітчизняних виробників розвивати сировинну базу, розширювати площі садів, впроваджувати новітні технології, аби менше залежати від зовнішніх постачальників. Цей здоровий тренд напевно буде тільки посилюватися. Що лише на користь кінцевому споживачеві.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ