Спадщина, круті автівки і квартири по 19 тисяч: Які зміни до декларацій внесли чиновники Кличка

Більшість чиновників столичної мерії подали свої декларації про доходи за минулий рік в березні, але з того часу у багатьох з них стались зміни у статках 
 

Спадщина, круті автівки і квартири по 19…

У квітні Depo.Київ писав про щорічні декларації заступників мера та статки директорів різноманітних департаментів. Проте за цей час в деклараціях деяких чиновників стались суттєві зміни. 

Головний архітектор Києва Олександр Свистунов

Цей чиновник за останні місяці найбільше поповнив свої статки. Згідно повідомлень про суттєві зміни у його декларації, у квітні Олександр Свистунов отримав у спадок земельну ділянку площею більше 700 квадратних метрів у Віті-Поштовій, що біля Києва. У документі він вказав, що коштує ця земля одну гривню. Також головний архітектор столиці отримав у спадок четверту частину квартири площею трохи більше 50 кв. метрів у столиці і також вказав, що коштує ця нерухомість одну гривню. 

Також у квітні головний архітектор столиці отримав у спадок автомобіль "Додж" Калібер 2008 року випуску. У декларації він вказав, що вартість цього авто складає одну гривню. Вже наприкінці квітня поточного року Олександр Свистунов отримав 270 тисяч гривень від відчуження рухомого майна, що записав у своїй декларації. Наприкінці червня Свистунов отримав півмільйона гривень від відчуження нерухомого майна.

Директор Департаменту будівництва та житлового забезпечення Костянтин Федотов

Цей чиновник вніс у декларацію суттєві зміни, де наприкінці записав, що отримав більше півмільйона гривень від відчуження рухомого майна. У своїй щорічній декларації цей чиновник вказує, що має 900 тисяч гривень та 50 тисяч доларів готівки, а на банківських рахунках він тримає більше 170 тисяч гривень. Минулого року він також отримав майже чотири мільйони гривень від відчуження нерухомого майна. У свою чергу зарплатня чиновника складає близько 470 тисяч гривень на рік.

Заступник мера столиці Олександр Спасибко

Наприкінці травня заступник мера отримав у спадок 19 тисяч 700 гривень, що вписав у своїй декларації. У свою чергу Спасибко став власником квартири площею трохи менше 40 квадратних метрів у столиці. Вартість на дату набуття цього житла Спасибко вказав саме 19 тисяч 700 гривень. Нагадаємо, що Олександр Спасибко вніс у свою декларацію за 2018 рік квартиру у столиці площею 55 "квадратів". Крім цього на нього записано три земельні ділянки майже по тисячі квадратних метрів у Підгірцях, що біля Києва. В цьому ж селі чиновник має будинок на 247 кв. метрів. Сам Спасибко вказує, що такий будинок зараз може коштувати більше 2,6 млн. гривень. Чиновник офіційно не має жодної машини чи інших транспортних засобів. За минулий рік він заробив більше, ніж півмільйона гривень. Усі свої заощадження Олександр Спасибко тримає в готівці. Так, в нього є майже півтора мільйони гривень, 45 тисяч доларів та сім тисяч євро.

Директор Департаменту суспільних комунікацій Роман Лелюк

У квітні поточного року цей чиновник став власником квартири площею 76 квадратних метрів у столиці. Роман Лелюк вказав у своїй декларації, що вартість цієї квартири складає 574 тисячі гривень, що як мінімум вдвічі дешевше ніж квартира з такою площею навіть на вторинному ринку Києва. У своїй декларації за минулий рік чиновник вказує, що має більше 440 тисяч гривень готівкою. До приходу на роботу у мерії Роман Лелюк працював в Оболонській райдержадміністрації. За минулий рік він заробив там більше 400 тисяч гривень. Їздить чиновники на "Лексусі" RX 350 2006 року випуску. 

Начальник управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований

У квітні цей чиновник придбав позашляховик "Фольксваген" Таурег 2017 року випуску за 780 тисяч гривень, що відобравзив у змінах до декларації. Крім цього на початку літа Андрій Мальований отримав 300 тисяч гривень від відчуження рухомого майна. Цікаво, що Андрій Мальований у своїй декларації за минулий рік теж вказував "Фольксваген" Туарег, але 2011 року. У готівці цей чиновник тримає 250 тисяч гривень, а його дружина має 30 тисяч доларів. На своїй посаді у мерії Андрій Мальований отримав за рік трохи більше 250 тисяч гривень. 

Директор Департаменту транспортної інфраструктури Іван Федоров

Фото: Facebook

Новопризначений головний транспортник Іван Федоров вже на наступний день після свого призначення вніс зміни у свою річну декларацію. Він задекларував більше 200 тисяч гривень, як заробітну плату отриману від Мелітопольської міської ради, де він працював останні п'ять років заступником міського голови. У свою чергу декларація чиновника за минулий рік є теж цікавою для вивчення. На початку 2013 року чиновник набув права власності на будинок площею майже 170 кв. метрів у Запоріжжі. Ця хата оцінюється у півтора мільйони гривень. Крім цього у Запоріжжі чиновник має земельну ділянку площею понад 500 кв. метрів, яка коштувала йому півмільйона гривень. У Мелітополі Іван Федоров може безкоштовно користуватись квартирою площею понад 60 "квадратів", яка належить його родичці.

У своїй власності Іван Федоров має годинник Ulysse Nardin вартістю понад 140 тисяч гривень. Навесні минулого року чиновник придбав собі новеньку "Тойота" Кемрі майже за мільйон гривень. Крім цього він безкоштовно може користуватись автомобілем свого родича – "БМВ" Х6, який коштує більше 1,8 мільйона гривень. За минулий рік на посаді заступника мера Мелітополя Іван Федоров заробив більше 400 тисяч гривень. Також він отримав роялті у розмірі 300 тисяч гривень. Крім цього він продав рухоме майно на суму майже 300 тисяч гривень. А ще чиновник взяв кредит у банку майже на 700 тисяч гривень. Серед заощаджень у Івана Федорова є один мільйон гривень готівкою, а також майже 50 тисяч гривень, розміщених у банку. Крім цього майже 300 тисяч доларів він комусь позичив.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook