Спалах АЧС: У Києві заборонили торгувати свининою

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при КМДА заборонила торгівлю на ярмарках і ринках Києва м'ясом свинини, м'ясними продуктами та продукцією забою свиней

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на протокол №4 від 31 березня 2017 року засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при КМДА.

Виконувати це рішення зобов'язали виробників харчових продуктів, керівників агропродовольчих ринків, КП "Поділ-Нерухомість", КП "Київський магазин", КП "Київська спадщина", Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА, Головне управління Держпродспоживслужби Києва та РДА.

Зазначається, що вірус африканської чуми був виявлений в селі Безп'ятне Васильківського району Київської області. За рішенням Державної протиепізоотичної комісії при Васильківській райдержадміністрації в даному районі встановлено карантин. У зв'язку з тим, що села Васильківського району знаходяться на невеликій відстані від Києва, існує загроза занесення вірусу африканської чуми свиней в столицю, пише KV.

В результаті засідання протиепізоотичної комісії при КМДА одноголосно було вирішено:

заборонити торгівлю на ярмарках і ринках Києва м'ясом свинини і м'ясними продуктами, виготовленими зі свинини, які відбуваються із зон захисту (населені пункти Васильківського р-ну);

посилити контроль за реалізацією продукції тваринного походження;

не допустити до реалізації продукцію тваринного походження за відсутності супровідних документів, м'ясо без проведення ветеринарно-санітарної експертизи в держлабораторії і м'яса свинини без наявності ветеринарного свідоцтва Ф-№2.

Також члени комісії доручили Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА в термін до 18 квітня ініціювати створення холодильників-ізоляторів для продуктів тваринного походження в разі підозри в інфікуванні вірусом африканської чуми і внести пропозиції щодо обробки, утилізації або знищення зараженого м'яса.

Головне управління Нацполіціі, Держпродспоживслужби і київські РДА до 18 квітня зобов'язуються організувати мобільні групи для посилення ветеринарно-санітарного контролю та організувати ветеринарно-поліцейські пости в разі ускладнення епізоотичної ситуації.

Також Головне управління Нацполіції і РДА повинне буде вживати невідкладних заходів щодо зупинки несанкціонованої торгівлі і контролювати перевезення тварин і продуктів їх походження.

Додамо, працівники поліції спільно з ветеринарами ще 28 березня почали вживати заходів для недопущення поширення захворювання сільськогосподарських тварин, контролювали ввезення і вивезення свинини з села Безп'ятне Васильківського р-ну.

Нагадаємо, наприкінці березня на Київщині зафіксували спалах АЧС. Діагноз африканська чума свиней було підтверджено у результаті дослідження загиблих тварин у с. Безп'ятне Київської області.

Також АЧС було зафіксовано у Вінницькій, Запорізькій та Івано-Франківській областях.

Довідка: Африканська чума свиней (АЧС) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook