UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Спека "підпалює" сухотрав'я: ТОП-12 порад, як захиститись від задимлення в Києві

У Києві та області з настанням червневої спеки побільшало пожеж: найбільше палає суха трава

Спека "підпалює" сухотрав'я: ТОП-12…

Так, на столичній Оболоні вчора вдень палав трав'яний настил на площі 300 кв. м., а впродовж минулого тижня пожежно-рятувальними підрозділами Київського гарнізону було здійснено понад 400 виїздів на ліквідацію пожеж, повідомляє Depo.Київ.

На щастя, ніхто не постраждав. Але рятувальники раз у раз просять людей дотримуватись заходів безпеки: не розводити багаття та не палити чагарник. Також громадянам треба бути дуже обачними при палінні, не кидати недопалків на суху траву, не розпалювати багаття поблизу сухостою та лісових насаджень.

"Пильно стежити за тим, щоб діти не бавилися сірниками і запальничками. Не бути байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити займання сухої трави на самому початку легко — досить вилити на неї відро води чи прикидати землею", - стверджують рятувальники.

Столична ДСНС вкотре оприлюднила рекомендації щодо захисту від задимлення, яке виникає під час лісових і торф'яних пожеж:

1. По можливості залишити на деякий час зону задимлення. Звести до мінімуму перебування на відкритому повітрі, особливо вранці, коли концентрація небезпечних речовин - найбільша. Не робити пробіжок, прогулянок.
2. Рекомендується вживати кисломолочні продукти, підсолену й лужну воду. Обмежити вживання солодкої газованої води.
3. Дуже важливо приймати полівітаміни (якщо немає протипоказань).
4. У разі посилення запаху гару рекомендується надягати захисні маски. Особливо це стосується літніх людей і тих, хто страждає діабетом, серцево-судинними захворюваннями, хронічними захворюваннями легенів, алергією. У приміщеннях краще проводити вологе прибирання, як мінімум раз на день, а віконні та дверні прорізи завішувати вологою тканиною (простирадлами, марлею).
5. Кілька разів на день приймати душ.
6. Частіше промивати ніс і горло морською водою, фізіологічним розчином.
7. В їжі віддавати перевагу фруктам і овочам, іншим стравам, багатим мінеральними речовинами.
8. Не вживати алкоголь. Не палити. Це провокує розвиток гострих і хронічних захворювань дихальної системи.
9. У разі появи задишки, кашлю - звернутися до лікаря.
10. Якщо є хронічні захворювання – слідувати інструкціям свого лікаря.
11. Користуватися приміщенням, де є очищення повітря і працюють кондиціонери.
12. Закривати вікна, обмежити прогулянки дітей.

Нагадаємо, 5 червня о 10:10 у Зоні відчуження сталося загорання сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив на площі близько 10 га. ЗМІ писали, що причиною масштабної пожежі біля ЧАЕС став підпал.

Проте версія про загоряння сухої трави в зоні відчуження Чорнобильської АЕС у результаті навмисного підпалу не підтвердилася.

У Чорнобильській зоні станом на 6:00 6 травня, за даними авіарозвідки, спостерігалися окремі осередки горіння та задимлення на площі близько 5 га. Пожежу в Чорнобилі, де загорівся ліс і трава, обіцяли загасити за декілька годин - до обіду 6 червня.

Станом на 16:00 7 червня продовжується гасіння одного осередку пожежі у Зоні відчуження на площі близько 0,4 га. Пожежу в лісовому масиві у Зоні відчуження ліквідували 7 червня о 17:50.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme