Спостерігачі назвали найкритичніше порушення під час виборів в Києві

Члени ДВК отримують одинакові смс, курсанти Поліцейської академії централізовано голосують, також на деяких дільницях є проблеми з розміщенням кабінок у малоосвітлених місцях

Спостерігачі назвали найкритичніше поруш…

Найкритичніше порушення у Києві, яке фіксували спостерігачі, - це видача двох бюлетенів виборцям, які тимчасово змінили місце голосування, передає Depo.Київ із посиланням на "ОПОРУ".

На дільницях є проблеми з розміщенням кабінок у малоосвітлених місцях. Трапляються поодинокі інциденти, що можуть мати ознаки правопорушень.

Потенційна загроза від видачі бюлетенів із списком мажоритарників людям, які голосують лише по загальнодержавному окрузі, полягає у тому, що їх може не вистачити виборцям, які мали б по закону отримати два бюлетені.

Спостерігачі "ОПОРИ" зафіксували інцидент, під час якого виборець у Шевченківському районі встиг розписатися на корінці другого бюлетеня, після чого звернув увагу членів комісії на те, що люди, які змінили виборчу адресу, голосують лише за партії.

Щодо освітлення, то у світлий час доби деякі кабінки були розміщені в глибині кімнат для голосування. Оскільки їх облаштовували ще і шторками, то денного світла було недостатньо для ознайомлення з бюлетенями. З такими проблемами зіткнулись на дільниці 800668 (220 округ, Поділ), 800752 (219 округ, частина Святошинського району), 800125 (212 округ, частина Дарницького району).

Також у Києві вперше звернули увагу на те, що інформаційні плакати партії "Сила людей" на дільницях вирізняються на загальному тлі, бо у них чорно-білі фотографії. Керівник національного штабу  "Сили людей" Остап Єднак повідомив, що це партія надала монохромні фото до Центральної виборчої комісії. 

У Деснянському районі студентів академії МВС привезли централізовано голосувати. Супроводжуючі назвалися викладачами.

На Печерську у 221 окрузі члени щонайменше трьох дільничних комісій отримали одинакові смс на телефони із текстом "Фальсифікація виборів карається обмеженням волі на строк до 3 років!". Члени комісій були стурбовані тим, що у когось є їх номери телефонів та інформація про їх членство в ДВК.

 На одній з дільниць у Деснянському районі поліцейський випадково забрав ключ від сейфу з бюлетенями. Але проблему оперативно вирішили і для виборців дільниця відкрилась вчасно.

Нагадаємо, що на Київщині зафіксували підвіз виборців.

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook