ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Стали відомі найбрудніші райони Києва

Екологічний стан Києва з кожними роком стає гірше, особливо це стосується чистоти повітря в столиці
Depo.
15 грудня 2015 13:17
ФОТО: depo.ua
Стали відомі найбрудніші райони Києва
Стали відомі найбрудніші райони Києва

Про це заявив експерт Дмитро Беспалов, повідомляє Depo.Київ з посиланням на ГородКиев.

За його словами, головними забруднювачами повітря столиці не є заводи і фабрики, а автотранспорт і природні пожежі.

Так, в Києві на вулицях одночасно знаходиться не менше 0,5 млн активних автомобілів, не рахуючи громадський транспорт та сезонні сплески.

"Найбільш забрудненими є Дніпровський і Дарницький райони. Високий рівень концентрації шкідливих речовин у повітрі спостерігається в центрі на Бессарабці, де завжди накопичується велика кількість транспорту через постійні затори. Крім того, цього року літні горіння торфовищ, які призвели до зможу в столиці, в рази підвищили рівень забруднення повітря", - сказав Беспалов.

Щоб змінити ситуацію, необхідно, на думку експерта, по-перше, розвивати громадський транспорт. Зокрема, опорні мережі (метро, трамвай, міська електричка) і підвозні (автобуси, тролейбуси, маршрутки тощо.). По-друге, робити піар-заходи, розвивати car-sharing, будувати велоінфраструктуру, проводити послідовну політику в сфері паркування і регулювати доступ для авто в центр.

"Городяни повинні зрозуміти, що заходи з обмеження легкового автомобіля - вимушені і виправдані. Тоді дадуть плоди і всі вищеперелічені заходи", - зазначив експерт.

У той же час, за спостереженнями Центральної геофізичної обсерваторії, рівень забруднення повітря в Києві змінюється від місяця до місяця, але переважно це зміни від "дуже високого" рівня до "високого", і навпаки.

Зокрема, у жовтні середні концентрації трьох забруднювальних речовин (третього та другого класу небезпеки) перевищували середньодобові гранично допустимі норми в декілька разів: діоксиду азоту (NO2) – у 3,5 раза, формальдегіду – у 2,3 раза, оксиду азоту (CO, чадного газу) – в 1,5 рази.

Головним джерелом забруднення повітря в Києві, за словами науковців, є автотранспорт, пише Українська правда Київ.

Так, окрім Дарницького і Дніпровського районів, зонами підвищеного ризику в Києві дослідники повітря називають також житлові будинки біля Бориспільської автомагістраліта Броварського проспекту, а на Правому березі — бул. Лесі Українки на Печерську.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ