ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Стало відомо, скільки бюлетенів надрукують для другого туру виборів мера Києва

Після перевірки інформації щодо розбіжності у кількості виборчих бюлетенів для другого туру виборів Київського міського голови Міським координаційним центром жодних порушень виявлено не було
Depo.
6 листопада 2015 11:20
ФОТО: depo.ua
Стало відомо, скільки бюлетенів надрукують для другого туру виборів мера Києва
Стало відомо, скільки бюлетенів надрукують для другого туру виборів мера Києва

Про це повідомив під час брифінгу, заявив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко, повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу КМДА.

"У зв’язку з появою у ЗМІ інформації про розбіжність даних щодо кількості бюлетенів, а також стосовно явки, Міським координаційним центром була здійснена перевірка, за результатом якої жодних порушень виявлено не було", – розповів Бондаренко.

Дані щодо явки на виборах Київського міського голови та депутатів Київради, а також кількості бюлетенів, роз’яснив голова Київської міської виборчої комісії Анатолій Сульдін.

"Оперативні дані щодо явки на виборах, які публікуються на сайті ЦВК і які ми доводимо до відома після проведення голосування, отримуються фактично у телефонному режимі. Звичайно, тут можуть виникати помилки. Остаточна цифра щодо кількості голосів та явки підбивається виключно за результатами опрацювання паперових протоколів", – зауважив Сульдін.

Водночас він зазначив, що кількість бюлетенів, яка замовляється для виготовлення, формується на основі даних Державного реєстру виборців, а також із урахуванням так званої резервної кількості бюлетенів, передбаченої Законом про місцеві вибори (плюс 0,5 відсотка на кожну виборчу дільницю).

"За даними Держреєстру, у Києві налічується 2 мільйони 128 тисяч 633 виборців. Резервна кількість бюлетенів у столиці склала 10 тисяч 643. Таким чином, загальна кількість бюлетенів на звичайних виборчих дільницях склала 2 мільйони 139 тисяч 276", – пояснив Сульдін.

Окрім того, законодавством передбачені спеціальні виборчі дільниці у стаціонарних закладах охорони здоров’я, що також подають списки виборців. Таких у столиці діяло 68. Кількість виборців на цих дільницях склала 23 тисяч 618 осіб. З урахуванням 118 резервних бюлетенів для спеціальних дільниць виготовили 23 тисяч 736 бюлетенів.

Таким чином, загалом Київською міською виборчою комісією було отримано 2 мільйони 163 тисяч 12 бюлетенів.

"Слід зауважити, що лише дільничні виборчі комісії мають право відкривати пакування виробника, саме вони перевіряють фактичну кількість отриманих бюлетенів. Згідно з нормами законодавства, якщо є розбіжність у кількості отриманих бюлетенів, ДВК складають акт. Відповідно, розбіжність по дільницях на виборах міського голови склала 3 тисячі 193 бюлетені та 2 тисячі 165 за виборами до Київради", – сказав Сульдін.

До прикладу, розбіжність на виборах Київського міського голови минулого року становила 8 тисяч 608 бюлетенів.

Сульдін також розповів, що бюлетені до другого туру виборів Київського міського голови дільничні виборчі комісії отримають наступного тижня (з 12 листопада).

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.