ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Статуя київського будинку починає плакати, коли йде дощ (ФОТО)

Будівля в стилі модерн має два парадних фасади, що виходять на Банкову і Лютеранську. Над одним з балконів вирізана монограма первісного власника – СА (Сергій Аршавський – полтавський купець 2 – ї гільдії)
Depo.
6 червня 2015 16:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на Україна туристична.

Головна особливість цього двоповерхового будинку - сумне жіноче обличчя, що дивиться на Лютеранську.

Статуя київського будинку починає плакати, коли йде дощ (ФОТО) - фото 1

Коли йде дощ, по кам'яних щоках невтішної красуні течуть краплі, і здається, що вона плаче. Саме через цей барельєф будинок отримав своє прізвисько. Втім, чому «вдова», хто вона й чи тільки дощ змусив її лити сльози досі залишається загадкою.
Зазначимо, що особняк був побудований в 1907 році за проектом архітектора Едуарда Брадтмана. Після ударного будівництва Аршавський здав в оренду другий поверх, щоб розрахуватися з боргами.

Як одну з байок, розповідають, ніби Аршавский поставив у дворі свого особняка залізничний вагон і пізні гості, щоб не турбувати його дружину і чотирьох дітей, могли зупинитися на нічліг там. Мовляв , їм навіть видавали постільну білизну і чай, а сам вагон мирно розгойдувався, імітуючи рух. Купець прожив в будинку всього 6 років, а потім у 1913-му змушений був його продати. У 1918 році особняк націоналізували.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.