ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Столичний будинок, де обвалилася підпірна стінка, продовжує руйнуватися

Постраждав від обвалу будинку на Червонозоряному проспекті, 14 у Києві продовжує руйнуватися
Depo.
7 грудня 2015 15:41
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у висновках експертів Національної академії наук України (НАН), повідомляє Depo.Київ з посиланням на 112 канал.

"Проведений дослідниками попередній геоморфологічний аналіз показав, що споруда зведена на рельєфній місцевості – досить крутих схилах, які в процесі будівництва вирівняли, підрізали і слабо закріпили. Недостатньо укріпленим, за припущенням інженерів, може виявитися і фундамент будівлі. Крім того, для зазначеної місцевості характерна дуже нестійка порода ґрунтів - леси. Саме через це внаслідок тривалих дощів і набухання ґрунтів стався відрив, сповзання і обрив частини прибудинкової території", - пояснили вчені.

У висновках говориться, що теплова зйомка зафіксувала фільтрацію теплої води з-під оголеного фундаменту будівлі і множинні тріщини з підвищеною теплопровідністю в стінах будівлі.

Вчені дійшли до висновку, що зсув триває, тріщини будуть розростатися і далі. А це становить значну небезпеку для цілісності будинку.

Нагадаємо, у Києві стався масштабний зсув грунту. Через зсув тимчасового відселення потребує 38 квартир багатоповерхівки, де мешкають 83 особи (з них 17 дітей та 2 пенсіонери). На щастя, обійшлося без жертв. Для мешканців квартир, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації природного характеру, розгорнуто евакуаційний пункт у найближчій 144-й школі.

Мешканців столичного будинку, в якому обвалився фасад, відселять в готелі та гуртожитки.

Будинок в Києві, під яким обвалилася підпірна стіна, почав "тріщати по швах" ще рік тому.

Спостереження за будинком на проспекті Червонозоряному, 14, де впала підпірна стінка, не зафіксувало зсувів, найменших руйнацій чи інших змін у будинку.

У будинку в Києві, де обвалилася підпірна стінка, дали холодну і гарячу воду.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ