UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Столичну вулицю Саратовську хочуть перейменувати на честь космонавта

Киян запрошують долучитися до увічнення пам'яті першого космонавта України Леоніда Каденюка

Для цього на сайті Київради створили петицію щодо перейменування вулиці Саратовської в Шевченківському районі Києва на честь першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, повідомляє Depo.Київ.

Автор петиції Дмитро Білан вважає, що слід повернутись до питання гідного вшанування пам’яті українця, який підкорив космос, і назвати велику вулицю столиці на його честь. "Це не перша ініціатива вшанування пам’яті Леоніда Каденюка. Минулі спроби не вдалося втілити через те, що у Києві існує правило: назвати вулицю на честь видатної людини можна не раніше, ніж через два роки після смерті. Оскільки два роки фактично минули, пропоную розглянути можливість перейменувати вулицю Саратовську на честь Леоніда Каденюка. Це велика вулиця, одна з ключових артерій району Нивки. Головна її особливість полягає в тому, що вона має вигляд бульвару. Бульвар - це значно престижніше, ніж вулиця, і його нинішній стан дозволяє це зробити. Отже, ідеальним варіантом вшанування пам’яті Леоніда Каденюка може бути перейменування вулиці Саратовської з одночасним наданням цій вулиці статусу бульвару", - зазначив ініціатор перейменування.

Станом на 4 лютого, петиція зібрала 234 підписи із 10 тис. необхідних. 

Нагадаємо, у 2018 році кияни пропонували вулицю Московську назвати ім'ям першого космонавта незалежної України.

Довідка. Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року. Каденюк — генерал-майор Збройних Сил України, заступник Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України з питань авіації і космонавтики.
В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК "Колумбія" місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів — вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і ріпи, на вміст фітогормонів у рослинах ріпи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітин проростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"