ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суд повернув 16 гектарів столичної землі "Острова Жуків"

Господарський суд Києва задовольнив позовні вимоги прокуратури столиці та повернув у власність громади майже 16 га землі, що відносяться до заповідної території "Острів Жуків"
Depo.
14 квітня 2015 12:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури, передає depo.ua.

Як повідомляється, у 2010 році Київрада прийняла рішення про передачу в оренду ЖБК "Совські ставки" згадану земельну ділянку для житлової забудови та облаштування лінійних об'єктів транспортної інфраструктури.

Втім з'ясувалося, що рішення приймалось з грубим порушенням законодавства - передача в оренду відбулася без погодження з контролюючими органами.

Крім того, ці землі знаходяться на території ландшафтного заказника місцевого значення "Острів Жуків", а частина з них взагалі - в межах прибережних захисних смуг.
Зважаючи на порушення законодавства, прокуратура столиці звернулась до суду з вимогою скасувати рішення Київради та повернути земельні ділянки у власність громади столиці.

Наразі рішенням Господарського суду міста Києва позовні вимоги прокуратури задоволено у повному обсязі.

"Повернення київських земель, які були розграбовані попередньою владою, є пріоритетом у роботі прокуратури міста. Лише з початку року задоволено позовів прокурорів щодо повернення громаді земель загальною вартістю понад 88 млн гривень", - наголосив виконувач обов'язків прокурора Києва Валендюк.