Сумнівне задоволення: Палити в Києві стане у 100 разів дорожче

Київська міська рада просить Верховну Раду і Кабінет міністрів збільшити штрафи за паління у заборонених місцях у 50-100 разів до 17-20 тисяч гривень

Depo.
21 квітня 2017 10:45
ФОТО: depo.ua

За відповідне звернення на засіданні 20 квітня проголосували 92 депутати, повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу міськради.

Так, депутати пропонують внести змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

Низка депутатів обурилися, що закон щодо заборони паління у громадських місцях порушується усюди, зокрема, і в будівлі Київради, де палять у туалетах і навіть коридорах. Тому депутати пропонують підняти штрафи за куріння у заборонених місцях від 50 до 100 разів.

"Ми пропонуємо відповідальність для фізичних осіб встановити на рівні 17 тисяч гривень, що стосується юридичних осіб, максимальна цифра — 20 тисяч. І це насправді не високі штрафи, у провідних країнах світу вони значно вищі. Тільки розмір стягнення може стати істотним обмежувальним фактором у порушенні цієї норми, оскільки саме мінімальні штрафи і створюють ті проблеми, які відчувають жителі будинків, де розташовані заклади харчування, в яких можна палити, в тому числі кальяни", - прокоментувала автор проекту рішення, депутат Київради Алла Шлапак.

Нагадаємо, замість пісуарів депутати Київради перетворили на попільниці підвіконня туалету мерії.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ