Свої проти своїх: Як у Київраді лишилися без дружби народів і ледь не почубилися за гральний бізнес

Останнє засідання сесії Київради було щедрим на цікаві рішення та гарячі дискусії

Свої проти своїх: Як у Київраді лишилися…

Як завжди, до роботи Київрада взялася із запізненням майже на півгодини. Після виконання гімну депутати також вирішили вшанувати пам'ять Героїв Небесної сотні. Після цього мер Кличко не забув ще й трохи попіаритися на пам'яті героїв, нагадавши, що їхнім сім'ям видали аж 27 земельних ділянок по 10 "соток" кожна у селищі Биківня. Також Кличко похизувався, що мерія видала 16 квартир сім'ям Небесної сотні, які стояли на квартирній черзі.

Після вступної частини взялисяс і за, власне, роботу. На розгляд депутатів було запропоновано проект рішення, який стосується проведення у Києві фіналу Ліги чемпіонів з футболу, що призначений на кінець травня поточного року. Ще наприкінці минулого року депутати вирішили виділити на підготовку до футбольного свята 25 млн. гривень. Тож 22 лютого було запропоновано просто призначити виконавцем усіх підготовчих робіт Департамент молоді та спорту, який фактично і мав би розпоряджатися цими коштами. Втім, багато депутатів просто не зрозуміли, в чому суть проекту рішення, і почали кричати, що краще б на 25 млн. гривень збудувати у столиці стадіони для дітей. У свою чергу, провладні депутати апелювали, що фінал Ліги чемпіонів буде черговою суперрекламою для Києва, а також зростуть надходження до бюджету від туристів. Так чи інакше, але дане рішення все одно було "провалене". Тепер чиновникам з міської адміністрації треба думати, як переконати депутатів з опозиційних фракцій, щоб вони не нашкодили підготовці до футболу у Києві.

Не обійшли увагою депутати Київради і питання про перейменування вулиць у столиці, продовжуючи, таким чином, процес декомунізації. Тому тепер у Києві немає вулиці Анрі Барбюса – її перейменували на вулицю полковника армії УНР Василя Тютюнника. Змінили назві і інші вулиці столиці. І найголовнішим у цьому списку є, напевне, те, що Московський міст більше не з'єднуватиме проспекти Бандери та Шухевича, бо відтепер називатиметься нейтрально і у київських реаліях логічно – Північним.

"Пішов" у минуле і Парк Дружби народів – тої самої, яка дуже боляче гикнулася українцям у Криму та на Донбасі. Парку дісталося ім'я острова, на якому розташована його більша частина – Муромець.

Одним із скандальних питань на сесії стосувалося виділення додаткових грошей з бюджету міста на розвиток комунальних ЗМІ, тобто тих, які підпорядковані мерії. Доповідач з цього питання директор Департаменту суспільних комунікацій Марина Хонда заявила, що, наприклад, комунальному телеканалу потрібно поновити дві ліцензії на мовлення, а це коштує більше 800 тисяч гривень. А ще у студії потрібно замінити освітлення. Чиновниця також сказала, що друк комунальних газет теж подорожчав. Тому у депутатів попросили більше трьох мільйонів гривень додаткових коштів. Так звані опозиційні депутати одразу ж такі рпохання розкритикували. Мовляв, у комунальних газетах пишуть лише про те, який гарний в Києві мер і як усе правильно він робить. Один з депутатів навіть заявив, що якщо Кличко хоче себе піарити, то нехай за власні кошти замовляє рекламу у комунальних газетах. Та зрештою депутати все ж проголосували за те, щоб збільшити фінансування комунальних ЗМІ.

Але найбільше суперечок виникло у зв'язку із винесенням на голосування проекту рішення про звернення до Верховної Ради щодо роз'яснення стосовно можливості роботи у столиці грального бізнесу. Автор проекту рішення, депутат з промерської фракції Олександр Пабат, почав розповідати, що свого часу парламент просто тимчасово припинив роботу грального бізнесу в Україні, поки це питання не буде урегульоване. Чомусь Пабат вирішив, що саме зараз і настав той час, коли потрібно все урегулювати, звернувшись до Верховної Ради. На думку промерського депутата, було б непогано зрозуміти, чи може взагалі гральний бізнес працювати у столиці, наповнюючи бюджет міста. Мовляв, ледь не на кожному кроці у Києві є гральні автомати та гральні зали, але юридично вони не оформлені, а тому і спитати там немає з кого.

Проте навіть колеги Пабата по фракції заявили, що це питання не на часі. А так звані опозиційні депутати взагалі закликали усі існуючі незаконні гральні заклади зрівняти із землею. Навіть запропонували киянам дати карт-бланш, щоб вони теж могли трощити такі "лотомаркети". Зрештою, скандальне питання не набрало потрібної кількості голосів, а тому ніякого звернення до Верховної Ради стосовно грального бізнесу не буде.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme