Тарифний Кличко: Як в 2018-му киян змусили платити більше за стару "комуналку"

У році, що минає, столичні очільники вирішили побити усі рекорди за кількістю послуг, на які зросли тарифи

Тарифний Кличко: Як в 2018-му киян змуси…

Рік, що минає, київська влада провела під гаслом "Тарифи – вгору!" Ледь кияни пережили удар подорожчанням проїзду у громадському транспорті, як мер Кличко вирішив ще більше добити містян. Depo.Київ зробив підбірку тарифів, які підвищувалися у столиці у 2018 році.

Вартість проїзду зросла удвічі

Про те, що Кличка і команду не влаштовує вартість талонів по чотири гривні у громадському транспорті, стало відомо ще навесні. Втім, спочатку влада міста не відкривала усі карти, а самі кияни не надто вірили, що у Кличка вистачить духу підвищити вартість одразу вдвічі. Проте згодом у мерії все ж визнали, що таки надумали зробити проїзд у всьому громадському транспорті на рівні восьми гривень. У соціальних мережах, звісно, розпочалися цілі баталії ледь не з прокляттями в бік влади Києва. Але зрештою Кличко все ж підписав розпорядження про підвищення вартості з 14 липня. Таким чином, талон для проїзду у трамваї, автобусі чи тролейбусі став коштувати вісім гривень замість чотирьох. Жетон у метро теж подорожчав – з п'яти гривень до тих же восьми. Міська електричка також коштує вісім гривень.

Як наслідок, якщо до підвищення вартості проїзду один киянин у середньому за місяць витрачав на проїзд близько 400 гривень, то зараз ця сума складає вже більше 700 гривень. Це якщо враховувати, що кожен робочий день доводиться користуватися метро та одним видом наземного транспорту, щоб доїхати до роботи і назад додому. Тобто якщо у сім'ї дві працюючі особи, то лише на проїзд їм потрібно витратити майже півтори тисячі гривень з сімейного бюджету. Більше того, тепер у Києві проїзний на усі види транспорту коштує навіть більше, ніж аналогічний проїзний у столицях деяких європейських країн. Варто також нагадати, що за час мерства Кличка вартість проїзду у Києві підвищилася вже у більш ніж п'ять разів: на початку каденції, у 2014 році, квиток на проїзд у автобусі коштував 1,5 гривень.

Коли відходи - золото

У 2018 році також змінилися тарифи на вивіз сміття з-під будинків киян. Ще у квітні поточного року столична влада вирішила, що кияни мають сплачувати за вивезення сміття за новою схемою, Якщо раніше ця послуга входила в тариф за утримання прибудинкової території, то навесні в мерії вирішили, що за вивезення сміття потрібно платити окремо. Більше того, якщо раніше під час розрахунку плати за вивезення сміття бралася до уваги площа квартири, то зараз цей показник розраховують залежно від кількості людей, що прописані у помешканні.

Тоді, під час впровадження "сміттєвого ноу-хау", заступник мера Кличка Петро Пантелеєв божився, що воно не призведе до підвищення тарифів на вивіз непотребу з-під будинків киян. Проте не минуло й двох місяців, як тариф все ж підвищили до 115 гривень за вивіз 1 куб. метру непотребу, позаяк до того діяв тариф, затверджений влітку 2016 року, у 70 грн за "куб" сміття. Тобто після того, як заступник мера Пантлеєв пообіцяв, що тариф на вивіз сміття не підвищиться, сміття для киян тут же подорожчало майже на 70%.

Вже наприкінці року стало відомо, що міська влада знову захотіла підвищити плату за вивіз сміття: тепер мер пропонує, щоб ця послуга складала 159 гривень. Таким чином, команда мера хоче збільшити тариф на вивіз сміття ще на 39%.

Під теплим душем стоятимемо менше

Наприкінці листопада також стало відомо, що мер Кличко готує підвищення вартості гарячої води одразу на 21%. Зараз за один кубометр води кияни сплачують трохи більше 80 гривень. На думку Кличка, це замало, тому він пропонує сплачувати киянам за кубометр гарячої води майже 98 гривень. За планами мера столиці, новий тариф має набрати чинності вже з 1 січня 2019 року.

Тепла квартира стане розкішшю

Окрім цього, з 1 січня столична влада планує підвищити тариф на опалення осель містян. Зараз кияни сплачують за опалення своїх квартир за тарифом 1354 гривні за 1 Гкал. З 1 січня 2019 року Кличко пропонує киянам сплачувати вже 1654 гривні за 1 Гкал, тобто тариф має зрости одразу на 300 гривень або на більш ніж 22%. Підвищення стосується будинків, де є лічильники на опалення. Проте мають зрости і тарифи на опалення квартир в будинках, де немає лічильників. Зараз за 1 кв. метр опалювальної площі у квартирі кияни сплачують 31,52 грн. Згідно планів столичної влади, з 1 січня тариф має складати вже 38,5 грн, а це теж підвищення більш ніж на 22%.

Подорожчання тихою сапою

Було б наївним вважати, що дорожчає тільки гаряча вода і тепло, позаяк холодна "стоїть на місці": Водоканал теж не спить і за рік трохи накрутив тарифи. Так, холодне водопостачання (разом з водовідведенням) на початку року коштувало майже 15,50 грн за "куб", а на кінець року "підросло" до 19,60 грн, тобто на 26,5%. Водовідевення окремо подорожчало ще більше: з 7,212 до 9,504 грн, що складає вже 31,8%. При цьому говорити про якесь покращення послуги не доводиться: не змінилися ні якість води, ні стан комунікацій.

Таким чином, можна чекати, що в новому році киян знову чекає зростання "комуналки", та й про проїзд забувати не варто. При цьому вже зрозуміло, що якось обговорювати це з громадою чи, тим більше, звітувати, що ж було змінене на краще, ніхто не збирається: киян знову поставлять перед фактом. А причина для підвищення завжди як не знайдеться, то вигадається.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme