Тисячі столичних копів охоронятимуть "Марш рівності", а на провокації будуть жорстко відповідати

Стежити за дотриманням громадського порядку під час "Маршу рівності" будуть співробітники Нацполіції України

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ керівник столичної поліції Андрій Крищенко, повідомляє Depo.Київ.

"Плануємо залучити до 5 тисяч співробітників, але чисельність, можливо, буде коригуватися в бік зменшення. Оскільки маршрут руху маршу не змінюється, то і система забезпечення порядку буде тією ж. В ніч з суботи на неділю перекривається рух", - сказав Крищенко.

Відповідаючи на запитання про те, що якщо протестувальники прийдуть раніше і спробують заблокувати маршу дорогу, Крищенко заявив: "Ми будемо забезпечувати всім сторонам можливість висловити свою позицію. Маршу дамо пройти, а його супротивникам - висловити своє ставлення. Водночас поліція наполягає на тому, що не допустить сутичок, провокацій і жодних силових спроб протидії маршу. І ми офіційно звертаємося до всіх сторін із проханням не вдаватися до провокацій і діяти в рамках закону. Конституція для всіх однакова, і всі можуть висловити свою думку, провести марш і т.п. Поліція це право забезпечить. А ось на будь-які спроби провокацій і силової протидії буде жорстка відповідь".

"Якщо ж будуть якісь радикальні заклики до силової протидії, то поліція буде вживати заходів. Аж до того, щоб за публікаціями в інтернеті вносити такі випадки в ЄРДР і почати досудове розслідування", - пообіцяв Крищенко.

Додамо, що за словами голови столичної поліції, із загальної озвученої ним кількості поліцейських значна частина буде забезпечувати для учасників Маршу рівності можливість спокійно роз'їхатися - на метро та інших видах транспорту. Буде посилено патрулювання і в інших районах міста, де можуть з'явитися учасники маршу.

"Після закінчення маршу поліція ще 2-3 години буде працювати в посиленому порядку. І йдеться не лише про район проведення маршу, а й про станції метро, ​​найбільші торгові центри тощо", - заявив Крищенко.

Як повідомлялося, 35 депутатів Європейського парламенту з ініціативи європарламентарки Ребекки Гармс написали листа до представників української влади із закликом підтримати Марш рівності у Києві та вжити конкретні кроки для захисту ЛГБТ-спільноти.

Євродепутатка Ребекка Хармс 14-17 червня відвідає Україну і візьме участь у Марші рівності.

13 червня в Києві відкрили Київпрайд (ФОТО).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #поліція