У Києві майбутніх першокласників не хочуть записувати до школи

Столичні жителі масово скаржаться, що не можуть влаштувати своїх дітей у перші класи прилеглих до будинку шкіл

У Києві майбутніх першокласників не хочу…

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Сегодня".

Зокрема, з такою проблемою зіткнулася киянка Дарина Киричок. Її сина не взяли в 1 клас спецшколи на Троєщині, хоча живе сім'я поруч з навчальним закладом.

"На тестах син набрав 107 балів з 114, і його не прийняли. Заступник директора заявив, що в школу вони приймають тих, кого вважатимуть за потрібне! Тепер до найближчої школи доведеться їздити на автобусі", - розповіла Киричок.

Водночас директор школи Петро Панченко пояснив, що навчальний заклад до мікрорайону не прив'язаний.

"Тому в школу зараховуємо за співбесідою, на підставі набраних балів. Цього року в перші класи набираємо 150 малюків, а до нас звернулося близько 300 охочих", - розповів Панченко.

З такою ж проблемою зіткнулися багато батьків з інших районів. А деякі скаржаться, що на співбесідах спеціально ставлять дуже важкі питання. Наприклад, просять дитину назвати 15 станцій метро.

У департаменті освіти КМДА запевняють, що жодна дитина без школи не залишиться, хоча лише станом на 15 травня в перші класи вже подали 30 тисяч 916 заяв (торік було лише 29 тисяч). Водночас у відомстві підтвердили: спецшколи, ліцеї та гімназії, на відміну від загальноосвітніх шкіл, дійсно не закріплені за мікрорайонами, і відбір у них - конкурсний.

"Якщо батьки впевнені, що при прийомі дитини були порушення, нехай звертаються до нас - ми проведемо перевірку. Якщо дитина не пройшла в спецшколу, то її зобов'язані прийняти в звичайну в тому мікрорайоні, де вона живе", - розповіли у департаменті.

Батьки ж на це відповідають, що у районах столиці спеціалізованих шкіл більше, ніж загальноосвітніх. Так, у Шевченківському районі спецшкіл - 17, а звичайних - всього 12.

За словами юристів, місце в спецшколі можна відстояти через суд.

"За конституцією, кожна дитина має право на безкоштовну освіту і вступ без жодних конкурсів. Виникає ситуація, коли постанова Кабміну про вступ у спецшколи вступає в колізію з конституційним правом. Людина може судитися, взявши у школи відмову в прийомі", - запевняє юрист Лариса Журавська.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme