ТОП-5 місць біля Києва, у які наважиться поїхати та провести ніч не кожен турист

Літо добігає кінця, тож варто відкривати щось нове, збираючи теплі спогади від кожного кілометру рідних просторів

Анна Ліщук

Depo.Київ знайшов незвичні та маловідомі місця, які не залишать без уваги любителів гострих вражень. Тож, варто щось вибрати, а відчувши жагу побачити на власні очі - їхати.

Село Хохитва (Київська область)

Тим, хто мріє про ідеальне місце для сімейного відпочинку, риболовлі, полювання чи відпочинку на воді - варто їхати на річку Рось. Головна "родзинка" на Росі - це каскад озер, які створюють атмосферу єднання з природою. А при бажанні злитися з природою по повній, як-то кажуть, то можна залишитись на ночівлю у землянці. Ця незвична "домівка" розрахована на двох людей, а ще в ній є міні-кухня, холодильник та мангал. Все по-сучасному, але під землею.

Село Яцки (Київська область)

Це, як розповідають ті, хто там вже побував, така собі "Монголія під Києвом". Тут можна позасмагати на березі озера чи скупатися в мулистій воді, або роздивлятися неймовірні краєвиди верхом на конях. А потім солодко виспатися в юрті, але перед цим, в романтичному полоні дивитись на зорі.

Містечко Прип'ять (Київська область)

Чорнобильська зона покинута людьми, але при цьому багата своєю історією, технічними пам'ятниками і буйною природою. Якщо ви бажаєте побачити "мертве місто", то вражень буде "через край": чортове колесо, дитячий сад і школа, міський басейн, стадіон, кінотеатр "Прометей", пристань з затопленим причалом, будівля міліції з СІЗО, будівля міськвиконкому - перший штаб ліквідації наслідків аварії, готель Полісся, де був спостережний пункт коригування вертолітних операцій над руїною 4-го реактора, лікарня, яка прийняла перших постраждалих від аварії та її ліквідації.. А от переночувати можна у готелях режимного міста Чорнобиль. У Зоні відсутнє поняття "готелю для туристів" - тому не чекайте звичайного для таких готелів сервісу. Проте умови для відпочинку після активно проведеного дня тут є. Рівень радіації під час перебування в зоні ЧАЕС дорівнює рівню, якого можна зазнати під час польоту на реактивному літаку. І, що дуже важливо, цей рівень радіації значно нижче того рівня, який ми отримуємо під час профогляду в рентген-кабінеті.

Село Ходосівка (Київська область)

Багато хто навіть не підозрює що в Київській області є одна унікальна і велика природна печера під назвою "Геонавт". Протяжність її становить близько 60 метрів. Цікаво, що вона має природне походження. Численні ходи утворилися в результаті впливу води. Перші враження від побаченого місця гарантовано будуть позитивними. Природне творіння має дві зали. Перша має досить великі розміри і два тунелі, переміщатися по яких можна вільно. Далі, пройшовши до правого відгалуження, вдасться дістатися в невелику залу, де рухатися вдасться тільки навприсядки. На стінах "кімнат" є барельєфи, походження деяких з яких достеменно не відомо.

Найголовніше, що у цій печері практично неможливо заблукати і загубитися. Тому деякі туристи в "Геонавті" навіть проводять ніч.

Голосіївська пустинь (Київ)

Свято-Покровський монастир Голосіївська пустинь — православний чоловічий монастир у столичному Голосієві. З історії відомо, що в 1631 році архимандрит Києво-Печерської лаври, а потім вже митрополит Петро Могила збудував тут церкву Святого Іоанна Сочавського небесного покровителя Молдови. Невдовзі Голосіївська пустинь стала літньою резиденцією митрополитів. В пустині було збудовано дерев'яні келії. Петро Могила часто приїздив сюди "чтобы молитвой и тишиной врачевать и подкреплять душу, а также просить помощи покровителя своєй родины". Після смерті Петра Могили були збудовані церкви на честь Варлаама та Іоасафа.
Всі бажаючи можуть побувати в усипальниці черниці-монахині матінки Аліпії, а також помилуватися святинями славного міста Києва. А ще можна провести ніч у монастирі, де є чоловічі та жіночі номери.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ