Зелені фонтани та нестоличний Київ: ТОП-7 дивакуватих петицій до Кличка

Іноді складається враження, що деякі автори петицій не дуже розуміють, навіщо потрібен цей сервіс

Зелені фонтани та нестоличний Київ: ТОП-…

Depo.Київ обрав сім петицій за останній час, які є досить досить дивакуватими, а то й безглуздими.

Сьоме місце. Годі перейменовувати!

Автор петиції вважає, що останніми роками Київрада надто захопилася перейменуванням вулиць. На його думку, це створює незручності для киян та гостей міста, адже люди губляться серед нових назв. А ще, за його словами, на перейменування потрібно виділяти чималі кошти, хоча люди все одно продовжують використовувати старі назви. Тому автор звернення пропонує припинити перейменовувати вулиці, а виключення робити хіба що "у значимих для столиці випадках". Втім, людина, яка створювала відповідну петицію, мабуть, забула, що робилося це в рамках і на вимогу Закону про декомунізацію. І якщо проаналізувати, які вулиці змінили імена, то стає зрозумілим, що місто добряче очистилося від багатьох назв, пов'язаних з СРСР чи Росією. Ну от, наприклад, навіщо у Києві був потрібен Московський проспект, який до неї навіть не веде? Отак, рік за роком, у столиці взагалі зникнуть вулиці, які хоч чимось пов'язані з радянщиною чи російською імперщиною. А разом з тим припиняться і такі небажані для деяких перейменування.

Шосте місце. Особистий інтерес

Сервіс подання електронних петицій створювався, аби "розкручувати" теми, які турбують багатьох киян. Але деякі містяни намагаються використати дану платформу для вирішення власних проблем. Наприклад, автор одної з петиції скаржиться, що в нього кутова квартира, і під час снігу чи дощу вогко, холодно і цвітуть стіни. Мовляв, потрібно оселю утеплити, а грошей у сім'ї немає, тож він просить допомогти вирішити це питання. Ні точної адреси, ні навіть назви вулиці немає. Як не дивно, але петиція набрала 20 підписів з 10 тисяч потрібних - тобто знайшлося щонайменше два десятки людей, готових підключити мерію до вирішення цієї проблеми.

П'яте місце. Строкаті фонтани

Деяким киянам, схоже, не вистачає у житті кольорів. Так, один з авторів нагадує, що минулого року у центрі міста невідомі підсипали флуоресцентний барвник у міські фонтани, внаслідок чого вода ставала яскраво зеленою. На думку автора, багато киян сприйняли це позитивно, та й сам барвник є безпечним. Тому він пропонує деякі столичні фонтани "пофарбувати" навмисно, щоб вода в них була різнокольоровою. Щоправда, варто згадати, що комунальники були не в захваті від кольорового хуліганства. Бо очищати чашу і обладнання після вандалів і повертати воді прозорість - справа марудна і досить витратна.

Четверте місце. Схили без дерев

Йдемо далі. Автор чергової петиції пропонує частково очистити від дерев схили Маріїнського парку. Звідти відривається неймовірний вид, але дерева заважають милуватися красою. Тому киянин за допомогою петиції звертається до влади міста, щоб вона частково очистила схили біля парку від дерев. Слід зазначити, що загалом його прохання цілком зрозуміле: на старих фотографіях дніпровські схили і правда не такі зарослі, як зараз, та й загалом в петиції йдеться здебільшого про впорядкування зеленої зони, а не суто про вирубку. Але в даному випадку "напрягає" те, що у столиці і без прохання містян знищуються тисячі дерев. Певним службам тільки дай добро, то вони зроблять "лисими" не тільки схили біля Маріїнського парку, але усе на світі. Ще й "прикриються" відповідною петицією, мовляв, от кияни самі просили зрізати дерева. А тут ще й схили, які можуть сповзати. Тож петиція наче і адекватна, а от за наслідки лячно.

Третє місце. Бойкот "комуналці"

Автор наступної петиції закликає киян бойкотувати сплату за комунальні послуги. Мовляв, усе в місті погано: гаряча вода з кранів тече ледь не холодна, ремонти у під'їздах не роблять, а біля будинків ніхто не прибирає. Тому киянин пропонує усім разом бойкотувати "платіжки" за "комуналку". З одного боку, претензії зрозумілі, адже комунальні служби міста дійсно у багатьох випадках просто виконують роль статистів. А з іншого, можна уявити до якого колапсу призведуть масові неплатежі за комунальні послуги. Місто ризикує просто потопнути в антисанітарії. Більш дієвим методом у боротьбі з поганим послугами було б складання певних актів на відшкодування плати за невиконані послуги. Для прикладу, якщо з "гарячого" крану тече вода, температура якої нижча за 40 °C, то за таку воду треба платити, як за холодну. Усе це підкріплюється відповідними постановами і законами. Звичайно, потрібно витратити нерви, щоб змусити "Київенерго" визнати холодну воду холодною, але покарання гривнею на них діє дуже добре.

Друге місце. Про підступного машиніста

Ця - петиція про загадкового "Капітана Гальмо". Автор звернення запевняє, що на Святошинсько-Броварській гілці метро є машиніст, який розганяє потяг до максимальної швидкості, а потім у тунелі різко гальмує. Після цього пару секунд потяг стоїть, а потім знову починає рух. Начебто такі трюки повторюються регулярно, а тому пасажири під час гальмування падають один на одного. Дійсно, бувають випадки, коли машиністи гальмують. Буває, що потяг кілька секунд може стояти у тунелі. Але ж усе це відбувається не від забави машиніста. Метрополітен – дуже складна система, і якщо в ній працювали б такі собі "капітани Гальма", то система давно дала б збій. Для гальмування потягу можуть бути дійсно вагомі причини. Наприклад, поїзд, що рухається попереду, може затриматися на станції, а тому поїзд, що йде наступним, пригальмовує, а то й стоїть в тунелі, чекаючи на відповідний сигнал диспетчера.

Перше місце. Нестоличний Київ

Переможцем рейтингу є петиція про відмову Києва від статусу столиці України. Автор звернення вважає, що коли Київ не буде столицею, у місті зменшиться кількість автомобілів, а отже не буде заторів. Крім цього, на думку автора, більше не буде перенаселення міста, а тому зникнуть незаконні забудови. Крім того, киянин, що створив дану петицію, вважає, що після її прийняття владою міста, киянам більше не доведеться терпіти приїжджих громадян і створювати відповідні петиції - тут згадане інше звернення, з вимогою виселити приїжджих згідно їхнього місця народження, що взагалі протирічить Конституції. Коментувати тут щось важко - окрім того, що автор у такий спосіб хіба що може - і, вочевидь, намагається - привернути увагу до власної персони. І це по-перше. По-друге, автор забуває, що коли Київ раптом втратить статус столиці, то він втратить і купу грошей, адже усе ділове життя, а разом з ним і безліч величезних компаній, переїдуть до нової столиці. Центральні органи влади теж переїдуть до нової столиці. Усе призведе до уповільнення розвитку інфраструктури у Києві, якою так хизується автор, адже для звичайного мегаполісу буде достатньо того, що є зараз. Та й, врешті решт, ніхто ніколи навіть розглядати такого не буде, тож доведеться автору та його прихильникам мучитися і далі.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme