У Києві масово підробляли ПЛР-тести і довідки про вакцинацію

Кількість фальшивих довідок за травень-вересень 2021 року складала 30-50 штук на день

Надія Собенко

У Києві викрили групу осіб, які масово підробляли ПЛР-тести, а також медичні картки про вакцинування. Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

За диними слідства, 54-річний чоловік у змові з представниками туристичних фірм налагодив схему підроблення та видачі фальшивих результатів ПЛР-тестів з негативним результатом на коронавірус, виданих нібито українськими та закордонними лабораторіями, а також медичних карток про вакцинування осіб.

"Турфірми займались оформленням документів для виїзду за кордон, зокрема для відпочинку в інші країни. Як додаткову послугу працівники пропонували клієнтам вже готові ПЛР-тести від нібито українських лабораторій для виїзду за кордон та ПЛР-тести від імені закордонних лабораторій для можливості в’їзду на територію Україну", – повідомили у прокуратурі.

Ділки також виготовляли фальшиві медичні картки про вакцинацію від коронавірусу.

Виготовлялися підроблені довідки впродовж доби після надходження замовлення. Їхня вартість становила від 450 до 850 грн залежно від рівня якості фальшивки (довідки з QR-кодом та бланками певних установ оцінювалися дорожче) та осіб, які "привели" клієнта.

За даними правоохоронців, схема існувала з осені 2020 року. При цьому жодних тестів клієнтам не проводили.

Кількість довідок, які реалізовувались особами за травень-вересень 2021 року складала 30-50 штук на день, а загальна кількість осіб, які скористались "послугами" ділків становить більше 3 500 осіб.

Під час обшуків у помешканні фігуранта та місцем виготовлення підроблених документів правоохоронці вилучили підроблені довідки про результати ПЛР-тестів, комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності, готові бланки та шаблони для виготовлення сфальсифікованих довідок та медичних карток, 16 банківських карток та незареєстрований газовий пістолет.

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру учасникам схеми.

Зараз правоохоронці намагаються встановити усіх осіб, причетних до злочину, а також осіб, які придбали фальшиві документи.

Нагадаємо, у Харкові зловмисники, які займалися продажем підроблених аналізів на коронавірус, за місяць заробляли приблизно 1 млн грн. Щомісяця вони видавали близько тисячі довідок, вартість кожної становила 800 грн. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ