UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Києві на Оболоні російський банк продає заселену дев'ятиповерхівку (ФОТО)

На Оболонському проспекті, 34В продають будинок, у якому живуть люди, за $2,3 млн

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У Києві на Оболоні російський банк прода…

У Києві російський "Промінвестбанк" виставив на продаж багатоквартирний житловий будинок із жителями за адресою Оболонський проспект, 34-В

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook адвоката Олексія Шевчука.

"Роками ігнорують людей, а сьогодні Промінвестбанк, який є філією країни-агресора, бо там засновники з РФ, вирішив продати будинок з людьми", – написав він.

Зазначимо, що зазначений будинок – гуртожиток банку. 

Оголошення про продаж будинку

Як пише "Сьогодні", Промінвестбанк отримав будинок у власність шляхом незаконного відчуження щодо комунальної власності. Наразі мешканці будинку не можуть оформити документи на майно та сплачують комунальні платежі за п'ятикратним тарифом.

Довідка: ПАТ "Промінвестбанк" засновано 1992 року. У 2008 році власником Промінвестбанку став російський Внєшекономбанк (ВЕБ), який має 99,7726% його акцій. Свої інвестиції у розвиток українського банку ВЕБ оцінює у 2,7 млрд доларів. Останнім часом Промінвестбанк планомірно згортав свою банківську діяльність. Так, у 2019 році фінустанова скоротила мережу відділень з 56 до одного, закрила поточні рахунки ФОП, припинила співпрацю з Mastercard. За даними Нацбанку, станом на 1 жовтня 2019 року за розміром загальних активів (37,661 млрд грн) Промінвестбанк займав 12-е місце серед 76 банків, що на той момент працювали.

При цьому у червні 2019 року ВЕБ подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму позов проти України. Причиною такого кроку стали санкції проти Промінвестбанку.

Нагадаємо, у березні 2017 року на виконання рішення Ради нацбезпеки та оборони та указу президента Національний банк України ввів санкції проти "дочок" російських банків з державним капіталом. Серед них був і Промінвестбанк. 2018 року Апеляційний суд Києва наклав арешт на акції цих "дочок". Їм заборонили проводити ліквідацію або реорганізацію юрособи, а також будь-які дії, спрямовані на відчуження рухомого та нерухомого майна.

Нагадаємо, у Києві в Феофанії забудовник зніс заселений гуртожиток, а перед цим "тітушки" викинули з помешкань речі людей. Через примусове виселення та руйнування гуртожитку щонайменше шестеро людей залишилися без даху над головою.

У 2016 році КП "Київжитлоексплуатація" визнало гуртожиток аварійним. Людям запропонували ліжко-місця або інші гуртожитки. Виселені кияни припускають, що на місці зруйнованого будинку планують звести житло. До знесення гуртожиток був оточений житловими будинками.

Разом з рейдерами приїхав юрист "КСМ-груп". Колишня мешканка гуртожитку Галина розповіла, що це той забудовник, сертифікати на квартири від якого президент Зеленський вручив постраждалим від вибуху будинку на Позняках. До цього гуртожиток неодноразово хотіли знищити. Були спроби підпалів і розбивали вікна.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme