ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Столичні винахідники надрукували 3D-протез руки для бійця АТО (ФОТО)

Київські винахідники надрукували на 3D-принтері руку й подарували її пораненому солдату. Ще одна група ентузіастів намагається створити руку-робот, яка імітуватиме рухи живої кінцівки
Depo.
4 травня 2015 19:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на 24.

Протез, яким так вправно користується поранений солдат Іван Кушнерьов, виготовили не у спеціальній майстерні, а надрукували з допомогою 3D-принтера.

У Києві надрукували 3D-протез руки для бійця АТО (ФОТО) - фото 1

Фото: nostradamustoday.org

За кордоном цю технологію вже знають.

В Україні ж 25-річний Іван, який на війні втратив кисті обох рук, першопроходець. Каже модель хоч і тестова, але доволі зручна. Поекспериментувати Івану запропонували, коли він ще лежав в госпіталі.

Виготовило цю модель подружжя з Києва - Віктор та Надія. З протезуванням досі справи не мали. Займались 3D-друком. Вирішили з допомогою новітніх технологій допомогти армії. Модель протеза Віктор завантажив з інтернету. Всі деталі протезу надрукували за 40 годин.

Собівартість такого виробу - півтори тисячі гривень. Хлопець має намір розробку вдосконалювати. Фахівці із Канади та Америки у протезній майстерні навчають українських лікарів складному протезуванню. Коментувати функціональність цього виробу не беруться - кажуть, що треба детальніше ознайомитися.

У рамках проекту підтримки протезування, в якому беруть участь ці іноземці, 5-м солдатам подарують протези. Зокрема й біоелектричні, які імітують рухи живої руки. Коштує така рука-робот не один десяток тисяч доларів.

Здешевити процес до тисячі-двох мріють українські робототехніки. Заради цього команди з різних міст зібрались на форум у Львові. Позмагаються - хто зробить кращий протез і поділяться знаннями.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.