У Києві перейменували низку вулиць і з'явився сквер імені Василя Співака
Київрада підтримала рішення про встановлення назв безіменним топонімічним об’єктам та перейменування вулиць
Київрада перейменувала 12 вулиць та провулків, та надала назви двом площам, скверу та вулиці.
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Департамент суспільних комунікацій КМДА.
Так, депутати перейменували:
У Святошинському районі:
- вулицю Миколи Кузнєцова на вулицю Олеся Бабія, українського письменника, поета і літературознавця;
- вулицю Костюка на вулицю Професора Ейхельмана, науковця, громадського та політичного діяча, вченого-правознавця;
- вулицю Павленка на вулицю Христини Сушко, видатної діячки та військового медика, поручника Армії УНР, однієї з найвідоміших учасниць Визвольних змагань 1917-1921 років;
- провулку Павленка повернуто історичну назву провулок Мовчунівський.
У Солом’янському районі:
- вулицю Народного ополчення на вулицю Святослава Хороброго, правителя Київської Русі з династії Рюриковичів, Великого князя Київського;
- вулицю Молодогвардійську на вулицю Володимира Сікевича, видатного військового і політичного діяча, генерала-хорунжого армії УНР, полковника генерального штабу та генерал-майора царської армії, посла УНР в Угорщині;
- вулицю Петра Заломова на вулицю Феофіла Яновського, видатного лікаря-терапевта, дійсного члена Всеукраїнської академії наук.
- вулицю Московську в селищі Жуляни на вулицю Григорія Гуляницького, видатного військового і політичного діяча, одного з чільних дипломатів Гетьманщини, шляхтича, учасника міжусобних воєн часів Руїни.
У Дарницькому районі:
- вулицю Малоземельну на вулицю Алімпія Галика, видатного київського живописця і гравера XVIII століття, ієромонаха Києво-Печерської лаври, керівника Лаврської іконописної майстерні.
У Шевченківському районі:
- вулицю Цулукідзе на вулицю Наталі Забіли, видатної письменниці і поетеси;
- провулок Невський на провулок Нивськийвід назви місцевості, де він пролягає.
У Дніпровському районі:
вулицю Курнатовського на вулицю Остафія Дашкевича, політичного та громадського діяча, талановитого військового організатора, ідеолога реєстрової козаччини, першого козацького гетьмана.
Крім того, в Києві з’явилися:
- площа Відрадна у Солом’янському районі, на перетині просп. Відрадний та вул. Героїв Севастополя;
- сквер імені Василя Сліпака на честь Героя України, всесвітньо відомого українського співака, добровольця, що загинув на Донбасі у 2016 році. Сквер розташований на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік у Подільському районі;
- вулиця Миколи Костомарова на честь видатного українського історика, поета та прозаїка – проїзд від вул. Професора Підвисоцького до ЖК "Новопечерські Липки" у Печерському районі;
- Кловська площа, розташована біля станції метро "Кловська" у Печерському районі.
Довідка. У разі перейменування вулиці немає потреби змінювати адресу реєстрації у паспорті, це можна зробити лише за власним бажанням. Крім того, документи на право власності, авто та інші правовстановлюючі документи, у яких зазначена стара назва лишаються чинними. Перейменування вулиці також жодним чином не впливає на реалізацію виборчого права.
Внести зміни до правовстановлюючих документів можна під час чергового візиту до нотаріуса (наприклад, у разі продажу майна). Довідку про зміну назви вулиці можна отримати в Департаменті містобудування та архітектури КМДА.
Нагадаємо, у Києві перейменували один з скверів на честь Героя України Максима Шаповала, який родом з Вінниці. Ім’ям генерал-майора Максима Шаповала названо сквер на Повітрофлотському проспекті, 11-13 у Солом’янському районі столиці. Контррозвідник загинув під час теракту в 2017 році. Автомобіль першого захисника Донецького аеропорту підірвали.
У Дарницькому районі Києва досі не перейменували провулок, названий на честь радянської космонавтки і депутатки Держдуми РФ Валентини Терешкової, яка голосувала за окупацію Криму.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ