ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Києві планують декомунізувати ще 12 пам’ятників Леніну

У Києві в рамках виконання закону про декомунізацію планується демонтувати 21 пам’ятник, з них 12 – Леніну
Depo.
23 листопада 2015 16:11
ФОТО: depo.ua
У Києві планують декомунізувати ще 12 пам’ятників Леніну
У Києві планують декомунізувати ще 12 пам’ятників Леніну

Про це заявив фахівець Українського інституту національної пам’яті Богдан Короленко, повідомляє Depo.Київ з посиланням на УНІАН.

"Щодо пам’ятників, у столиці їх 21 (які треба демонтувати, – ред.). З них 12 – це пам’ятники Леніну. З приводу деяких пам’ятників зараз відбувається дискусія в експертній раді щодо цінності кожного з них", - сказав Короленко.

Він додав, що для вирішення питання подальшої долі демонтованих пам’ятників буде створено спеціальну експертну комісію, яка має оцінити мистецьку вартість окремих творів радянської доби.

"І частину з цих пам’ятників та пам’ятних знаків, якщо вони справді становлять мистецьку цінність, передаватимуть для збереження для експонування їх в спеціальних музеях. Але вони будуть демонтовані в будь-якому випадку з публічного простору", - запевнив Короленко.

Так, він повідомив, що наразі обговорюється питання, зокрема, щодо пам’ятника Щорсу в Києві.

"Найближчим часом, скоріш за все, буде прийнято остаточне рішення і, відповідно, передано на розгляд Київраді", - зауважив фахівець.

Він нагадав, що експертна рада при КМДА вже прийняла рішення про демонтаж 79 меморіальних дошок і частина з них – близько 20, буде передана до музеїв.

"Усі інші будуть передані балансоутримувачам, які вирішать, чи будуть ті лежати в запасниках, чи переплавлять, якщо вони зроблені з металу", - додав Короленко.

"Що стосується мозаїк, чи будуть їх демонтувати і яким чином, то це питання розглядатиметься окремо за участю експертних комісій", - зауважив представник Інституту національної пам’яті.

Стосовно вулиць столиці, яких торкається закон про декомунізацію, Короленко повідомив, що прийнято рішення про перейменування 55 вулиць, ще стосовно 66 вулиць - рішення зараз на різних стадіях прийняття.

"По більшості вулиць вже відбулися громадські обговорення, по деяким вже є рішення відповідної топонімічної комісії при Київській міській раді і, власне, ближчим часом рішення про нову назву буде прийнято", - прокоментував фахівець.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ