У Києві подорожчає комуналка: хто і за що платитиме більше
Киян очікує чергове подорожчання комуналки. З 1 липня тариф на газ складе 10-12 гривень за кубометр, а до осені тільки дорожчатиме. Також подорожчає електроенергія
- Київ
-
28 червня 2021 18:00

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на 44.ua.
За словами співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, в опалювальному сезоні 2021/2022 киян очікує чергове подорожчання комуналки. Зокрема, більше платитимуть ті, хто часто користується побутовою електротехнікою.
Він зазначив, що влада задумала впровадити диференційований тариф. Так, кияни, які споживають до 100 кіловат електроенергії на місяць, платитимуть 1,68 гривні за кВт/год, а ті, хто споживає до 300-500 кіловат – більше 2-3 грн за кВт/год.
"Виходить, ті, у кого вдома встановлені, наприклад, кондиціонери та інша побутова техніка, будуть платити більше. Альтернативи цьому рішенню немає. Підвищувати тарифи потрібно в будь-якому випадку. Єдиний плюс в тому, що вразливі верстви населення отримують низький тариф", – наголосив експерт.
Оскільки зросте ще й ціна на газ, то Марунич прогнозує, що субсидій на всіхне вистачить.
"Все дорожчає, а зарплати ростуть не так швидко. Субсидій потрібно більше. Бюджет доведеться переглядати, щоб знайти фінансування для нових субсидій", – сказав він.
Марунич також прогнозує збільшення боргів населення за комунальні послуги.
Ситуація по заборгованостях зараз дуже сумна. Борги накопичуються, парламенту потрібно голосувати за законопроект №3508 про списання боргів на ринку теплової енергії. В тепловій сфері теж ситуація критична, але тут проблема в тому, що не виконується обумовлена компенсація різниці в ціні між 6,99 гривні за кубометр газу і фактичної, а це 10 гривень за кубометр. Цю різницю мало виплачувати держава через бюджети на місцях. Але цього не сталося і підприємства працюють у збиток" , – зазначив він.
Експерт припускає, що наступний опалювальний сезон може не розпочатися вчасно або буде зірваний.
Нагадаємо, кияни заборгували за опалення 4,6 млрд грн.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 20:44 В Україні стартував новий епідемічний сезон захворюваності на грип, COVID-19 та інші ГРВІ
- 16:12Убив собаку, кинувши об підлогу: у Києві судитимуть чоловіка за жорстоке поводження з тваринами
- 17:51Громада Києва відправила бійцям 3 армійського корпусу ще 3000 БпЛА, - Кличко
- 17:09В столиці після капремонту відкрили хірургічне відділення лікарні №8, яке приймає понад 3 тисячі пацієнтів на рік, — Кличко ФОТО
- 12:21На Київщині чоловік довів до суїциду свою 13-річну падчерку
- 20:34Перша поразка "Шахтаря" і чергова втрата очок "Динамо": середняки підтягнулися до лідерів чемпіонату України з футболу Відео
- 18:39У Києві презентували культурно-мистецький проєкт "Місце спротиву", присвячений фортеці Азовсталь ФОТО
- 16:42У Києві проведуть PR-марафон "У дзеркалі реальності": професійний захід для комунікаційного ринку
- 14:38Кличко: Київ спрямує на будівництво мобільних укриттів кошти, які РДА не використали на облаштування стаціонарних сховищ
- 13:30Одеський міжнародний кінофестиваль-2025 завершив роботу: які стрічки отримали "Золотого Дюка"
- 13:00"Столиця виділила 235 млн на дрони-перехоплювачі шахедів", – Кличко на Раді оборони спитає за посилення ППО
- 14:19На Київщині у вогні загинули двоє малих дітей та чоловік ФОТО
- 21:56Підприємцю, який побив велосипедиста у Києві, змінили запобіжний захід на тримання під вартою
- 20:48Зеленський: Запроваджені сьогодні санкції ускладнять росіянами виробництво "шахедів"
- 18:37"Укрзалізниця" запускає щоденне сполучення з Бухарестом
- 11:43У Києві знайшли ворожий дрон з нездетонованою бойовою частиною (ФОТО) ФОТО
- 08:02У Києві стартує опалювальний сезон
- 20:48 Завдяки СБУ, яка викриває кротів-навідників, наші міста мають електрику, - експерт
- 19:23Київ виділив 20 млн грн на лікарню Міноборони, планує скерувати ще стільки же грошей, — Кличко