ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Києві популяризуватимуть українську мову

Депутати Київради затвердили Концепцію розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015-2020 роки
Depo.
19 травня 2015 17:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на прес-службу Київради.

Особливістю концепції є те, що значна частина запропонованих в ній заходів закладає передумови для їхньої практичної реалізації зусиллями представників освітніх закладів, музичних колективів, державних, комунальних та громадських установ і організацій. 

Вона передбачає проведення майстер-класів з організації українських вечорниць та інших національно-патріотичних заходів. Значна частина заходів буде супроводжуватися випуском CD-дисків з українськими піснями, та з віртуальною 3D-екскурсією по історичним місцям столиці.

Також буде створено Київський культурологічний портал, де розміщуватимуться віртуальні музеї столиці, віртуальна подорож "Літературна стежина міста Києва" та "Земля Шевченківського, Печерського та Подільського районів - місце творення державності та Незалежності України" й кращі сценарії проведення українських народних обрядових свят.

"Ми багато спілкувалися з народними артистами України. За їхньою порадою вже маємо домовленість з "Київпастрансом", щоб у громадському транспорті грала українська музика. Хочемо таку ініціативу впровадити і в міських торгових центрах", - зазначив ініціатор проекту рішення депутат Київради Олександр Вовченко.

Основні завдання концепції полягають не лише в створенні належних умов для вивчення української мови виключно для киян.

Вона стосується й українців, які були змушені переїхати до столиці - концепція забезпечить безкоштовні "вчені години" української мови для громадян зі сходу та Криму.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.