UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Києві продають горілку зі штучними барвниками і не "тієї" міцності

Чверть відібраних у столичній торгівельній мережі зразків алкоголю мала невідповідності. Це показали результати проведених досліджень

У Києві продають горілку зі штучними бар…
Фото: РосЗМІ

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Так, було відібрано 16 зразків горілчаних виробів і за результатами досліджень, проведених у ДП "УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ", у чотирьох випадках встановлено невідповідності.

Зокрема, горілка особлива "Забава Мисливська" у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія № 285, дата виготовлення 20.06.2019, термін придатності для споживання 12 місяців за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85%, акцизна марка 17АААВ890855, виробник: ТОВ "ЗАГ", Україна, 35301, Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Шпанів, вул. Заводська, 1, за фізико-хімічним показником (міцність) не відповідає ДСТУ4256:2003 "Горілки та горілки особливі. Технічні умови"ю

Горілка "Всеградська класична" у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія № 5760, дата виготовлення 11.12.2015, термін придатності для споживання 24 місяці за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85%, виробник: ПрАТ "Люботинський завод "Продтовари", Україна, 62434, Харківська обл., м. Люботин, вул. Радянська, 58, за фізико-хімічним показником (міцність) не відповідає ДСТУ 4256:2003 "Горілки та горілки особливі. Технічні умови";

Горілка "Пшенична класична" у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія № 330, дата виготовлення 22.10.2019, термін придатності для споживання 24 місяці за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85%, виробник: ТОВ "ЗАГ", Україна, 35301, Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Шпанів, вул. Заводська, 1, за фізико-хімічним показником (міцність) не відповідає ДСТУ 4256:2003 "Горілки та горілки особливі. Технічні умови".

Напій плодово-ягідний зброджений напівсолодкий "Стигла журавлина" ТМ "Спелая клюква" у скляних пляшках місткістю 0,5 л, партія № В 222.12.19, дата виготовлення 22.12.2019, термін придатності для споживання 12 місяців за температури від 5⁰С до 25⁰С і відносній вологості повітря не більше 85%, виробник: ТОВ "Золотоніський ЛГЗ "Злаготор", Україна, 19700, Черкаська обл., м. Золотоноша, вул. Січова, 22, виявлено штучний барвник азорубін (Е 122), інформація, про вміст якого, не зазначена  на споживчому маркуванні.

Зазначається, що у мисне, з корисливою метою виготовлення алкогольних напоїв із порушенням технології чи з неправомірним використанням знака для товарів і послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само прямим відтворенням товару іншого підприємця з самовільним використанням його імені вважається фальсифікацією відповідно до законодавства. Обіг неправильно маркованих об’єктів забороняється. 

"Інформація про харчовий продукт не повинна вводити в оману, зокрема щодо характеристик харчового продукту, у тому числі його категорії, характерних ознак, властивостей, складу, кількості, мінімального терміну придатності або дати "вжити до", країни походження або місця походження, способу виробництва (виготовлення). Оператор ринку харчових продуктів, відповідальний за інформацію про харчовий продукт, зобов’язаний забезпечити наявність і точність інформації про харчовий продукт", - нагадали в  Держпродспоживслужбі. 

Додамо, що на підставі перерахованого, Головним державним інспектором м. Києва ухвалені рішення про вилучення з обігу горілчаних виробів. "Про встановлені факти невідповідності (фальсифікації) поінформовано виробників, територіальні органи Держпродспоживслужби, Національну поліцію м. Києва, Антимонопольний комітет та прокуратуру м. Києва для дій у межах компетенції", – йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, у січні-вересні 2019 року жителі столиці витратили 56,8 млрд грн на покупку продовольчих товарів. Також у Київстаті порахували, скільки витрачає на алкоголь середньостатистична столична родина: за один місяць це 1200 гривень. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"