UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Києві пройшла акція пам'яті журналіста Павла Шеремета (ФОТО)

У Києві відбулася акція вшанування пам'яті журналіста "Української правди" Павла Шеремета

Олександра Чагарна
Журналіст розділу Depo.Київ
  • Київ
  • 28 листопада 2021 18:39

У Києві пройшла акція пам'яті журналіста…
Фото: "Суспільне"

Сьогодні, 28 листопада 2021 року, йому мало б виповнитися 50 років. Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на "Суспільне".

Близько 30 людей зібралися на місці загибелі журналіста, на перетині вулиць Івана Франка і Богдана Хмельницького. Серед них —біженці з Білорусі, українські та білоруські журналісти.

У Києві вшанували пам’ять журналіста Павла Шеремета

Біженець Сергій Кравченко прийшов на акцію з прапором Білорусі. Каже, що особисто з Шереметом не був знайомий, але на батьківщині багато про нього чув.

"Я особисто не був знайомий із Павлом, але ми зустрічалися на спільних заходах. Я вважаю, що вшанувати пам'ять Павла — обов'язок усіх білорусів, особливо тих, хто сьогодні змушений був залишити батьківщину", — каже Кравченко.

У Києві вшанували пам’ять журналіста Павла Шеремета

Учасники запалили лампадки, поклали до пам’ятника білі та червоні гвоздики, а також вшанували пам’ять Павла Шеремета хвилиною мовчання.

"Ми досі не можемо зрозуміти що сталося, досі не можемо до цього звикнути і нам дуже не вистачає нашого колеги", – каже головна редакторка видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва.

У Києві вшанували пам’ять журналіста Павла Шеремета

Нагадаємо, 20 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що не має 100% впевненості у причетності військової медсестри Яни Дугарь до вбивства журналіста Павла Шеремета.

Читайте також: П'ять років після вбивства: У Києві вшановують пам'ять Павла Шеремета (ФОТО)

Довідка: Журналіст Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядало п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин, здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власниці видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Підозру у вбивстві Шеремета оголосили ветерану АТО, музиканту Андрію Антоненку, лікарці та волонтерці Юлії Кузьменко та медсестрі Яні Дугарь. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme