У Києві суд наклав арешт на садибу Дмитрієва на Подолі

Північний апеляційний господарський суд заборонив проводити будь-які дії з "Садибою купця Дмитрієва" на Подолі – пам’яткою історії та культури

Надія Собенко

Північний апеляційний господарський суд задовольнив клопотання Київської міської прокуратури щодо накладення арешту  на історичну садибу купця Дмитрієва на вулиці Хорива, 2 у Подільському районі.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-сторінку активіста "Мапи реновації", юриста Дмитра Перова.

Своїм рішенням суд заборонив проводити будь-які дії з пам’яткою історії та культури.

"Таким чином, суддя Майданевич визнав право територіальної громади на пам’ятку обмеживши можливість її продажу третім особам задля уникнення виконання рішення суду про повернення комплексу пам’яток у власність територіальної громади. Тепер в Садибі можуть жити лише котики, які є частиною екосистеми Києва. А забудовник – "Геть за забор!" написав Перов.

Нагадаємо, що у травні 2021 року шостий апеляційний адміністративний суд Києва виключив з Державного реєстру нерухомих пам’яток одразу п’ять пам’яток архітектури – складових комплексу Хорива, 2 у Подільському районі.

Столична прокуратура у ВСУ оскаржила виключення з реєстру пам’яток "Садиби купця Дмитрієва" на Подолі.

У листопаді 2021 року у Києві суд повернув місту незаконно привласнену садибу Дмитрієва на Подолі. Суд скасував незаконну реєстрацію за комерційною структурою "Конвалія-Нерухомість" права власності на вісім будівель на вулиці Хорива, три з яких мають статуси пам’яток історії та архітектури місцевого значення. Суди досі тривають"

Згодом стало відомо, що власник садиби Дмитрієва вирішив продати будівлю за $1,2 млн.

Довідка: Садиба Дмитрієва на Хорива, 2 – назва комплексу історичних будівель 1830-1910-х років на історичному Подолі, під Замковою горою. Це останній збережений архітектурний ансамбль садибного типу на Подолі.

Садиба має високу автентичність як важливий елемент забудови Подолу XIX століття, а також цінна як об’єкт, що зберіг свою історичну парцеляцію. Будівля поєднувала в собі житлові, промислові та торговельні функції, що було характерним для історичного середовища Подолу. 

Комплекс будівель збудовано за проєктом відомого архітектора XIX століття О. Кривошеєва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ