UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Києві відсторонюватимуть від роботи антивакцинаторів: Названа дата

Кабінет міністрів визначив дату, коли невакцинованих чиновників і освітян почнуть відсторонювати від роботи

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У Києві відсторонюватимуть від роботи ан…
Фото: КМДА

З 8 листопада столичні вчителі та чиновники без COVID-щеплень будуть відсторонені від роботи. Кабінет міністрів ухвалив порядок відсторонення співробітників підприємств, установ і організацій, що підлягають обов'язковій вакцинації від коронавірусу.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на постанову №1096 від 20 жовтня.

Контроль за проведенням обов'язкових профілактичних щеплень покладено на керівників державних органів, підприємств, організацій та установ.

Документ також зобов'язує керівників відсторонити від роботи (виконання робіт) працівників та держслужбовців, які відмовляються або ухиляються від щеплень проти COVID-19, "крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти COVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19виданий закладом охорони здоров’я".

Працівника мають обов'язково повідомити про відстроронення. До роботи людина зможе повернутися після вакцинації. 

У документі зазначено, що оплата праці відсторонних працівників і державних службовців проводиться відповідно до норм закону.

У Кабміні зазначають, що відсторонення працівників регулюється нормами законодавства:

  • статтею 46 КЗпП: Відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння; відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.
  • ч.2 ст.12 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб": Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.
  • ч.3 ст.5 закону "Про державну службу": Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.

Зазначимо, що раніше МОЗ затвердив перелік професій, працівникам яких обов'язково треба мати щеплення від COVID-19, інакше їх не допустять до роботи. Зокрема, це такі категорії персоналу:

  • всі освітяни, незалежно від типу закладу – дошкільного, школи, профтехучилища чи вишу,
  • працівники центральних органів виконавчої влади,
  • працівники міністерств і їхніх структурних підрозділів на місцях,
  • працівники місцевих державних адміністрацій – обласні, міські та районні.

У МОЗ також попередили, що список професій, які підлягають обов'язковій вакцинації можуть розширити.

Нагадаємо, у КМДА вирішують питання про користування громадським транспортом невакцинованими від коронавірусу киянами. Для вакцинованих жителів столиці обмежень не буде.

Мер Києва Віталій Кличко сподівається, що Київ, незважаючи на нову хвилю коронавірусу, уникне локдауну. Він зазначив, що ключова складова для уникнення жорсткого карантину – масова вакцинація, а за цим порказником Київ є лідером в Україні.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme