У Києві відзначать 100-річчя автора "Києве мій"

На честь 100-річчя від дня народження Дмитра Луценка відбудеться концерт "Осіннє золото"

Надія Собенко

У Києві відзначать 100-річчя поета пісняра, лауреата Шевченківської премії, автора офіційного гімну столиці "Як тебе не любити, Києве мій" Дмитра Луценка.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу Оболонської РДА.

Захід відбудеться 15 жовтня 2021 року о 18.00 в Міжнародному центрі культури і мистецтв профспілок (колишній Жовтневий палац м. Києва).

У концерті візьмуть участь Національний заслужений академічний Український народний хор імені Григорія Верьовки, Національна заслужена капела бандуристів України імені Григорія Майбороди, народні артисти України Олександр Василенко, Оксана Калінчук, Світлана Мирвода, заслужені артисти Тетяна Школьна та інші.

Довідка: Дмитро Луценко – почесний киянин, який прожив у столиці багато років.  Його загальний творчий доробок становить понад 300 віршів, у 1976 році  був нагороджений премією ім. Тараса Шевченка. У 1962 році Дмитро Луценко написав пісню "Як тебе не любити, Києве мій", першим публічним виконавцем якої був Юрій Гуляєв. Із листопада 2014 року ця пісня — офіційний гімн Києва. Інша його відома пісня – вальс, який виконала неперевершена Квітка Цісик.

Нагадаємо, у Львові пропонують урочисто відзначити 100-ліття від дня першого пасажирського польоту. Першим регулярним пасажирським рейсом, який прибув у Львів, був літак, що прилетів із Гданська. 

У 1914 році австрійська влада вирішила побудувати у Львові воєнний аеропорт. Кілька років після заснування аеродром був виключно військовим. Але вже з 1922 року його почали використовувати у цивільних цілях. 2 серпня 1922 року на левандівське летовище сів літак, який летів першим регулярним пасажирським рейсом Гданськ-Варшава-Львів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ