ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Києві визначили перелік меморіальних дошок, які демонтують через декомунізацію

До переліку меморіальних дошок, які слід демонтувати в рамках декомунізації, увійшло 79 об'єктів, ще 8 дошок вирішено залишити
Depo.
9 листопада 2015 16:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу КМДА.

Так, експертна рада з розгляду та визначення художньої цінності об’єктів з символікою комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів склала попередній перелік меморіальних дошок, які варто демонтувати відповідно до положень Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

До переліку увійшло 79 дошок, які мають бути демонтовані відповідно до закону про декомунізацію. При цьому майже чверть меморіальних дошок, на думку експертної ради, варто направити до музею, як такі, що мають певну історичну чи художню цінність. Подальша доля інших меморіальних дошок має бути визначена балансоутримувачами будівель.

Як зазначається, демонтаж меморіальних дошок жодним чином не впливатиме на зміну статусу будівель, на яких вони знаходяться.

Після остаточного затвердження переліку та експертного звіту напрацьовані радою рекомендації щодо демонтажу меморіальних дошок будуть передані на розгляд Міністерству культури.

З переліком меморіальних дошок, які визначені експертною радою, як такі, що мають бути демонтовані, можна ознайомитися тут.

Окрім того, експертна рада склала перелік меморіальних дошок, що вже були демонтовані. З переліком можна ознайомитись тут.

Також експертна рада склала перелік меморіальних дошок, що не підпадають під низку законів про декомунізацію та мають бути залишені у столиці. До цього переліку належать 8 меморіальних дошок. Це, зокрема, шість дошок на честь більшовицьких функціонерів та дві анотаційні дошки на честь генерала М.Ватутіна. Докладніше з переліком можна ознайомитись тут.

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.