ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Києві замість лікарів швидкої допомоги можуть з’явитися парамедики

У столиці планують реформувати систему швидкої допомоги
Depo.
9 листопада 2015 17:51
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Вести.

Так, замість фельдшерських та лікарських бригад на роботу будуть набирати парамедиків, людей без спеціальної медичної освіти, які закінчили двомісячні курси.

"Ми про це почули кілька тижнів тому, — розповів один з лікарів київської швидкої допомоги Олександр. — На роботу найматимуть людей, які закінчать двомісячні курси. Їх завдання — довезти до лікарні".

Головний лікар Олександрівської лікарні Роман Василишин вважає, що заміна лікарів швидких на парамедиків буде економічно вигідною для столиці.

"Вартість роботи лікарської бригади вище. І посилати медиків з вищою освітою на звичайні виклики, з якими можуть впоратися парамедики, я вважаю, не раціонально. Їх завдання — приїхати, оцінити тяжкість виклику. Якщо випадок звичайний, парамедики можуть доставити пацієнта в лікарню. При важкому — викликати реанімаційну бригаду", — розповів Василишин.

У свою чергу лікар невідкладної допомоги Максим Іонов вважає ідею з парамедиками утопічною. За його словами, лікарі і зараз працюють на голому ентузіазмі.

"Для нас це небезпечний експеримент, враховуючи, що наші лікарні часом не готові надати екстрену допомогу".

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.