У Києві знищили знамениті вітражі на БК заводу "Електронмаш" (ФОТО)
На подвір'ї біля будинку культури заводу "Електронмаш" можна знайти лише шматочки кольорового скла, які залишилися від вітража
В Києві зруйнували вітражі у будинку культури заводу "Електронмаш", які створила учениця відомої художниці Тетяни Яблонської Олена Гнєдаш.
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-сторінку краєзнавиці Юлії Мельник.
За її словами, на подвір'ї можна знайти лише шматочки кольорового скла.
"Вітражів у будинку культури "Електронмаш" вже не існує. А на подвір'ї там можна знайти достатньо шматочків кольорового скла, щоб не залишилося ніякої надії, що їх кудись забрали", – написала краєзнавиця.
Фото: Facebook Юлії Мельник та Instagram back_in_u.s.s.r
Активісти зверталися до Міністерства культури та інформаційної політики й Українського інституту нацпам'яті щодо збереження вітражів. В УІНП активістам повідомили, що питання збереження цих художніх творів не належить до їхньої компетенції, а у МКІП зазначили, що звернулися до Київського творчо-виробничого комбінату "Художник" з проханням розглянути можливість реставрації вітражів художниці-монументалістки Олени Гнєдаш, які перебувають у приміщення зруйнованого будинку культури ДП "Електронмаш".
Про руйнування високохудожніх класичних вітражів активісти розповідали ще у травні цього року. На той час вітражі були в доброму стані.
"На фото вітраж затемнений, але насправді в цілому він в дуже гарному стані, хоча його вже почали руйнувати, є розбиті фрагменти, які зараз потребують легкої реставрації", – написала Міла Секерина.
На її думку, вітражі можна було монтувати у іншу віконну раму, щоб збрегти. Активістка зверталася у різні інстанції.
"Написала біля 20 листів в державні установи, відповідь прийшла тільки одна. Ось відомості, що мені дали за запитом в Київській держадміністрації (zgsrda@kievcity.gov.ua): будівля – не пам'ятник архітектури; мейл Електронмашу – і це все", – написала вона.
Так вітражі виглядали до знищення.
Нагадаємо, пізно увечері 3 вересня у Києві сталася пожежа у костелі Святого Миколая. Займання сталося в органі під час репетиції – там щось затріщало і він загорівся.
За кілька годин пожежу локалізували, станом на 23:00 відкритого вогню в костелі уже не було.
Єпископ Київсько - Житомирської дієцезія РКЦ в Україні Віталій Кривицький розповів про наслідки пожежі у костелі Святого Миколая у Києві.
Міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що триматиме розслідування ситуації під особистим контролем.
Основною версією пожежі в київському костелі Святого Миколая наразі є загоряння електропроводів всередині дерев’яного корпусу органа.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ