ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

У Києві ліквідували "конверт" з обігом у 156 мільйонів

У Києві припинено діяльність конвертаційного центру, який протягом 2015-2017 років надавав незаконні послуги підприємствам реального сектору економіки, переважно зі столиці

Depo.
19 червня 2017 12:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу прокуратури м. Києва.

У ході розслідування кримінального провадження була встановлена група осіб, які через підконтрольні їм фіктивні і транзитно-конвертаційні компанії (загалом їх встановлено 15) надавали послуги з конвертації грошових коштів з безготівкової форми в готівкову, документального прикриття безтоварних операцій і незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

"Проконвертовані грошові кошти, а також підроблені первинні документи доставлялися кур'єрами службовим особам цих підприємств. Обмін валют самими учасниками конвертаційного центру здійснювався в незаконно діючих пунктах обміну валют", - йдеться в повідомленні.

При цьому за надання вказаних послуг учасники злочинної групи отримували від підприємців "винагороду" у розмірі 10-12% від загальної суми проконвертованих коштів.

Загальний же обіг конвертаційного центру за період 2015-2017 років склав понад 156 млн гривень.

"У ході досудового слідства встановлено головне офісне приміщення, де здійснювалися оптові валютно-обмінні операції, квартиру організатора злочинної схеми, де зберігалися грошові кошти, а також автомобілі, на яких вони перевозилися", - йдеться в повідомленні.

За результатами проведених 12 обшуків в офісних, складських приміщеннях, в автомобілях та за місцями проживання фігурантів вилучено комп'ютерну техніку, планшети, мобільні телефони, первинні та фінансово-господарські документи, чорнові записи, банківські картки, а також грошові кошти в національній та іноземній валюті на загальну суму майже 20,5 млн гривень.

На даний час із засновниками та посадовими особами зазначених підприємств проводяться слідчі дії.

Вирішується питання про накладання арешту на вилучено майно та грошові кошти.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ