У Києві спалах кору: Кількість хворих стрімко зростає
Наразі в столиці спостерігається ріст захворюваності на кір
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу КМДА.
Так, якщо у жовтні відповідний діагноз встановлено 13 особам, то за 22 дні листопада вже захворіло 23 киянина, 12 із них – діти.
"Станом на 23 листопада в столиці зареєстровано 79 випадків захворювання на кір. 63 хворих (у тому числі 52 дитини) було госпіталізовано. Понад 40% мали важку форму захворювання. На щастя, летальних випадків наразі вдається уникати", - йдеться в повідомленні.
Проте пам'ятаймо, що кір – серйозна інфекційна хвороба, через яку страждають і дорослі, і діти.
"До речі, зі всіх захворілих лише 3 дитини мали щеплення, які хоч і не вберегли від хвороби, але значно полегшили її перебіг", – йдеться в повідомленні.
Фахівці наголошують на небезпечності кору. Серед ускладнень хвороби: ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору тощо. Кір легко передається від людини до людини. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди – нежить, температуру, кашель, приблизно за тиждень з'являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба).
Додамо, що столиця забезпечена вакцинами проти кору в достатній кількості.
"Тож закликаємо киян звернутися до лікаря, проконсультуватися щодо можливості вакцинації для себе та своїх дітей і щепитися, щоб ефективно убезпечитися в період можливого спалаху цієї хвороби", - йдеться в повідомленні.
Аби здійснити щеплення можна попередньо звернувшись до медичного закладу первинної ланки за місцем реєстрації. Дітям до 18 років щеплення КПК в Україні роблять безкоштовно.
Нагадаємо, що кількість хворих на кір у цьому році суттєво зросла порівняно з 2016 роком. Так, раніше МОЗ повідомляв статистику, що в 2016 році хворіли на кір десятки українців, зараз ця цифра змінилася - кількість хворих вже рахується сотнями. Медики рекомендують вакцинуватися вчасно, щоб не захворіти.
Довідка. Кір - це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ