У Києві стартує запис у перші класи: Що потрібно знати батькам

Цього року запис відбувається за новими правилами, то виникає чимало питань і спекуляцій

У Києві стартує запис у перші класи: Що…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Департамент освіти і науки, молоді та спорту Києва.

Так, киянам вкотре нагадали і пояснили, куди звертатися у випадку непорозумінь.

"Шановні колеги! Будьте пильними. Якщо вас шантажують, застосовують "телефонне право" чи інші подібні прохання, пам'ятайте - це провокації! Шановні батьки! Звертаємо вашу увагу на те, що ви є відповідальними за достовірність поданих до навчальних закладів документів", - йдеться в повідомленні.

А також висловили сподівання, що відповідальність кожного, як педагогів так і батьків дітей, дозволить забезпечити усім маленьким мешканцям нашого міста чесне і абсолютне право навчатися в обраному закладі освіти.

І нагадали телефони "гарячої лінії" Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА куди можна звертатися - 279 14 46, 279 35 26 та 279 70 69.

До слова, директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту КМДА Олена Фіданян заявила, що батьки нині вже мають гарантоване право віддавати дітей на навчання у перший клас в найближчу до будинку школу.

Тепер не буде класів початкової школи з поглибленим вивченням окремих предметів. І головне: більше не буде виснажливих та суб'єктивних випробувань для шестирічних дітей під час вступу до першого класу, не буде перевірок на швидкість читання, розуміння прочитаного; розв'язання задач на логічне мислення; перевірки знань з іноземної мови тощо.

В Законі записано, що "Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи".

За її словами, для батьків принцип закріплення за найближчою школою території обслуговування є позитивом. Віднині ви маєте гарантії та право вибору.

Право на першочергове зарахування матимуть не лише діти з мікрорайону, а й, до прикладу, рідні сестри і брати дітей, які вже є учнями/ученицями конкретної школи.

"Скористатися ж правом вибору в разі обрання вами не закріпленої, а будь-якої іншої школи, ви зможете за наявності вільних місць в обраному закладі після того, коли свій вибір зроблять родини, що проживають у мікрорайоні школи", - сказала Фіданян, пише нова українська школа.

Додамо, що в 2018 році в Києві прийом до перших класів буде здійснюватися без конкурсного відбору, але у дві хвилі.

"У першу хвилю вашу дитину буде зараховано до школи територіальної "прив'язки" за наявності визначених законом документів: копії свідоцтва про народження; заяви від батьків на ім'я директора школи; оригіналу медичної довідки відповідного зразка, які ви залишите в школі", - сказала вона.

Зазначається, що для зручності громади Києва та уникнення зайвої бюрократичної тяганини усі школи отримали відомості з Єдиного Державного реєстру, що підтверджують місце проживання 25 тисяч дітей – потенційних першокласників.

"Якщо відомості про вашу дитину внесені до реєстру, то вам не потрібно ніяких додаткових документів, що засвідчують місце проживання. Прямуйте до школи!", - сказала Фіданян.

У разі, якщо з певних причин ви не зареєструвались за місцем проживання, вам необхідно звернутись да районного відділу реєстрації, та вже наступного дня школа отримає підтвердження про реєстрацію.

Додамо, що перша хвиля триватиме місяць і розпочнеться на початку травня.

Якщо у вашій сім'ї є майбутній першокласник, то вам потрібно:

прийти до сусідньої школи, або заглянути на електронну карту, або ж звернутися до районного управління освіти, щоб дізнатися, за якою школою закріплено саме вашу адресу;
зібрати пакет документів та прийти в школу у відведений для цього адміністрацією час.

"Зверніть увагу, цього року ви можете прийти в школу без дитини, щоб принести документи, якщо ваша дитина буде навчатися за місцем гарантованого права", - сказала вона.

У другу хвилю (на вільні місця) можуть подавати заяви охочі родини з іншої території обслуговування чи навіть іншого району, міста. У разі, якщо кількість заяв перевищить кількість наявних вільних місць, педагогічна рада самостійно прийматиме рішення, в який спосіб здійснювати відбір заяв.

"Підкреслюю, не буде знаннєвих конкурсів та змагань між дітьми. Буде відбір заяв. Один із можливих варіантів – жеребкування", - запевняє Фіданян.

Додамо, що перша хвиля триватиме до 31 травня. Друга хвиля – до 15 червня. Педагогічні колективи до початку літнього відпочинку мають знати, скільки перших класів буде відкрито 1-го вересня. Бо від цього залежить і кадровий склад школи, і режим її роботи, і своєчасна підготовка приміщень до навчального року.

Нагадаємо, кількість першокласників у ЗЗСО Києва за останні 5 років загалом збільшилася на 6,7 тисяч учнів (на 27%), що рівнозначно 7 новим ЗЗСО для 960 учнів у кожному (у комунальних ЗЗСО збільшилася на 18%).

За попередніми обрахунками, у 2018 році вперше за парти сядуть майже 34 тисячі дітлахів, у 2017 році їх було 32 тисячі.

Зараз у Києві є одна школа, яка вже другий рік поспіль працює в дві зміни. До цього 19 років усі школярі столиці навчалися лише в одну зміну.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme