У Києві змінили правила проїзду для пільговиків

У наземному транспорті столиці вже використовують Картку киянина для обліку поїздки пасажира-пільговика

Мешканці столиці вже звикли прикладати Картку у метрополітені. Тепер їх просять постійно робити це у наземному транспорті, повідомляє Depo.Київ.

"Ми переходимо до обліку пільговиків у транспорті, аби знати фактичну кількість перевезених людей. Більш чіткий облік дасть можливість точно використовувати кошти міського бюджету за цільовим призначенням, не переплачувати транспортникам, не витрачати зайвих грошей, які можна використати на інші цілі з соціального захисту киян", - пояснює заступник директора Департаменту соціальної політики КМДА Світлана Устименко.

Якщо кияни похилого віку не хочуть валідувати картку, чи можливо їх змусити

"Треба пояснювати доцільність таких дій, на це піде деякий час. Наразі в нас немає можливості позбавити за не прикладену картку пільг. Але настане такий час, коли доведеться це зробити", - говорить Устименко.

У свою чергу директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрій Назаров зазанчив, що з початку січня фіксували дані, що містяни прикладали картку у наземному транспорті до 200 разів на день, вчора цей показник сягнув вже 20 тисяч.

"Тобто даний процес освоюється киянами. Ми також підготували й запускаємо звукові доріжки з повідомленнями й нагадуваннями для пасажирів наземного транспорту про необхідність валідації карток. А кондуктори допомагатимуть літнім пасажирам це зробити. Нині у столиці зареєстровано 781 тисяча власників Карток киянина. З них 680 тисяч – це пільговики. Тому у наземному транспорті важче привчити таку масу людей до нових правил", - сказав він.

Додамо, що якщо ви втратили Картку киянина, то її треба поновити. Завітати у будь яке відділення Ощадбанку з паспортом, ідентифікаційним кодом та документами, що підтверджують ваші пільги, пенсійне посвідчення. Через 4 -7 днів ви отримаєте новий документ.

Слід зазначити, що незабаром КМДА готується оголосити про повноцінний масовий запуск системи електронного квитка.

Як уточнив Назаров, що наразі всі нюанси вже узгоджено.

Як відбуватиметься контроль за сплатою й обліком проїзду

"У контролерів є зчитуючи пристрої. Коли пасажири заходять у транспорт і прикладають або електронний квиток, або білет до валідатора, система у кондуктора розуміє, сплачено проїзд чи ні", - пояснив Назаров.

Отже столична влада закликає всіх пенсіонерів та пільговиків, що не мають Картки киянина, отримати такі документи адже вони дають масу переваг не тільки в транспорті.

"Але якщо людина не скористалася Карткою киянина у транспорті вона мусить повноцінно сплатити за свій проїзд. Така система діє вже кілька років у столичному метрополітені", - підсумував Назаров, пише Вечірній Київ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ