ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Києві знайшли стародавній скарб (ФОТО)

У Подільському районі Києва під час археологічних досліджень знайшли унікальний скарб ‒ монети, датовані 1817-1912 роками

Depo.
6 грудня 2018 17:20
ФОТО: depo.ua

Знахідку виявили в підвалі знесеної в 70-х роках будівлі на території заповідника "Стародавній Київ", повідомляє Depo.Київ.

Як повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк у Facebook, загальна вага скарбу склала майже два кілограми. Всі монети виконані зі срібла, а їх номінал ‒ рубль, 5, 20 і 10 копійок.

Точна причина закопування грошей невідома, але археологи спираються на міську легенду, адже в сусідній будівлі був розташований банк. Вони припускають, що в будинку зі скарбом жив його співробітник.

"У лихі роки Української революції, коли життя, на жаль, перестало бути чогось вартим, а банківським співробітникам приділяли особливо пильну увагу, господар сховав свій скарб у підвалі, щоб ніколи туди вже не повернутися", ‒ припустили історики.

Повідомляється також, що розкопки проводила архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України на чолі з вченим Всеволодом Івакіним. Все монет передані на реставрацію, після якої їх помістять в музей археології Інституту археології НАН.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook