У Кличка надумали взяти кредит на чотири мільярди гривень для латання дірявих тепломереж

У мерії сподіваються, що ці гроші їм надасть Європейський банк реконструкції та розвитку
 

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу КМДА.

Зокрема, залучені кредитні кошти будуть спрямовані на технічне переоснащення київських ТЕЦ та модернізацію теплових мереж.

"За оцінками міжнародних експертів модернізація теплоенергетичного комплексу потребує близько 30 млрд грн. Для бюджету міста – це колосальні кошти, і ми залучаємо кредитні кошти надійних міжнародних партнерів", – пояснює Петро Пантелеєв.

Концепція першочергових інвестиційних проектів була попередньо ухвалена Кредитним Комітетом ЄБРР. Проектом Угоди передбачені умови кредитування на суму до 140 млн євро на термін до 13 років за ставкою не вище 6% річних за умови надання містом фінансових гарантій. Крім того, Угода передбачає проведення фахівцями ЄБРР аудиту та експертизи діючого обладнання КП "Київтеплоенерго".

А отримання першочергових інвестицій можливе вже у найближчі 2-3 роки. Перша черга інвестиційної програми включає п’ять проектів на загальну суму 140 млн євро. Це, зокрема:

  • комплексна заміна мереж, заміна малоефективних котелень та перепідключення споживачів до інших джерел теплопостачання, модернізація 8-ми великих котелень;
  • модернізація частини обладнання ТЕЦ-6 та впровадження газотурбінної установки;
  • модернізація частини обладнання ТЕЦ-5, встановлення теплоутилізатора на енергоблоці № 1;
  • впровадження програмного комплексу SCADA для можливості автоматизованого управління роботою теплового обладнання та мереж у реальному часі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook