У Кличка пообіцяли киянам, що вони до жовтня будуть без гарячої води

Київ очікує до кінця тижня публікацію відповідної постанови Кабінету міністрів України, що дозволить вже до кінця вересня виконати алгоритм врегулювання питання заборгованості та укласти угоду з НАК "Нафтогаз України" на постачання природного газу

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, інформує Depo.Київ.

"Ми очікуємо до кінця тижня публікації відповідної постанови КМУ, яка дозволяє провести фінансування щодо різниці в тарифах перед теплопостачальними підприємствами. Після цього буде здійснений процес розрахунків", – сказав він.

Пантелеєв зауважив, що місто орієнтується на кінець вересня в реалізації алгоритму врегулювання заборгованості, щоб відновити постачання газу від НАК "Нафтогаз".

Посадовець зауважив, що ключовою перевагою цього алгоритму для міської громади є те, що мова не йде про відшкодування боргу з міського бюджету та про можливість списання штрафних санкцій.

"Ми говоримо про те, що досягнуто двох базових і важливих принципів. Перший: ми виводимо "за дужки" штрафні санкції. Друге: заборгованість, що є предметом обговорення для передачі комунальному підприємству може бути передана лише за умови отримання еквівалентного компенсатора, одним з яких може бути дебіторська заборгованість. Але це питання ще має бути чітко узгоджене із суб'єктами господарювання", – зауважив заступник голови КМДА.

Додамо, що раніше Кличко запевняв, що централізоване гаряче водопостачання в Києві відновлять до 15 вересня.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України виділив 729 млн грн на погашення боргів "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз".

23 серпня КМДА звернулася до уряду з проханням допомогти розв'язати конфлікт "Київенерго" з "Нафтогазом" та виділити близько 730 млн грн субвенції на погашення різниці у тарифах.

Наразі лише 25% столичних будинків забезпечені гарячим водопостачанням.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook