ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Кличка вже дають задню стосовно виборів у райради Києва

Секретар Київради Володимир Прокопів переконаний, що сьогодні Київ не готовий до повернення районних рад
Depo.
14 грудня 2015 12:42
ФОТО: depo.ua

Про це Прокопів заявив в інтерв'ю "Ліга.net", відповідаючи на питання, чи треба відновити райради у столиці, передає Depo.Київ.

"Питання суперечливе. З одного боку, це максимально демократично, коли виборці, громад, максимально близько знаходяться до своїх представників. З другого боку, на практиці новий депутат райради – це два ларьки кур-гриль і одна парковка. Якщо так, то мабуть, це не треба", - сказав Прокопів.

"На мій погляд, за нинішньої ситуації, зокрема, з виборчою системою, Київ не готовий до повернення районних рад", - підсумував секретар Київради.

Нагадаємо, 23 липня Київрада погодила проведення виборів до районних рад у Києві 27 березня 2016 року. Мер столиці не уявляв, скільки коштів треба виділити на проведення виборів до районних рад Києва.

В документі прописана мінімальна гранична кількість депутатів, яку може встановити Київрада без внесення Верховною Радою змін до діючих законодавчих актів, - 40-50 депутатів, в залежності від кількості населення району.
В доопрацьованому документі визначена компетенція райрад.

Київрада погодила проведення виборів в районні в м. Києві ради 27
березня 2016 року.

У травні Київська міська рада мала намір відновити десять районних рад у столиці.

На засіданні 2 червня депутати відмовилися відновити районні міські ради в столиці. Обговорення питання тривало упродовж майже 2 годин, однак прийняли рішення лише за основу. Дискусія виникла щодо повноважень райрад, кількості депутатів в них (рішення пропонує затвердити кількість на рівні 46-54 депутатів, в залежності від району, але більшість депутатів вважають, що у районах достатньо 20-25 обранців) та механізму обрання депутатів райрад.

Провладна більшість Київради проголосує за відновлення райрад лише за умови перенесення дати виборів на 2016 рік.

Київрада ліквідувала райради у вересні 2010 року.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ